Opintotuki & Kukkaron Herraksi tv-ohjelma

TV1 etsii Kukkaron Herraksi ohjelman osallistujia, joilla olisi maksuvaikeuksia tai muuten vain talous kuralla. Sinne pitäis saada edes yksi opiskelija, joka nitkuttaisi EUR 460 kuukaudessa. Reippaasti alle työmarkkinatuen, kansaneläkkeen tai muiden tukien. Osallistukaas joku?
3500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo meikä voi lähtee! 460 eroahan on paljon, itse saan joka kk 420e..kaverini eivät saa edes tuon vertaa, mutta heille vanhemmat maksaa..tosin kuin minun vanhempani minulle.

Äänestä
  • Joo-o, tuohan on ihan hitosti. Ite saan 290 e kelalta, ku oon alle 20 ja amiksessa, mutta asun kuitenki siis vuokrakämpässä. Vuokra on kuussa omalta osaltani 260 joten laskuihin ruokaan jää se 30e kuussa. Ei naurata!

    Äänestä

  • köyhiss kirjoitti:

    Joo-o, tuohan on ihan hitosti. Ite saan 290 e kelalta, ku oon alle 20 ja amiksessa, mutta asun kuitenki siis vuokrakämpässä. Vuokra on kuussa omalta osaltani 260 joten laskuihin ruokaan jää se 30e kuussa. Ei naurata!

    Joo-o, samanlaisia summia kaveritkin sanovat kun kysyy paljoko saavat tukea...miksei tehdä kokonaista ohjelmaa opiskelijoiden toimeentulosta, saatas koko kansan kuuluville minkälaisilla summilla opiskelijoiden pitää oikein pärjätä!! Oikeesti ihan naurettavaa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä mies kirjoitti:

TV1 etsii Kukkaron Herraksi ohjelman osallistujia, joilla olisi maksuvaikeuksia tai muuten vain talous kuralla. Sinne pitäis saada edes yksi opiskelija, joka nitkuttaisi EUR 460 kuukaudessa. Reippaasti alle työmarkkinatuen, kansaneläkkeen tai muiden tukien. Osallistukaas joku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu