Käteismaksu

Minkälaisen kuitin annatte asiakkaalle, joka maksaa kun työ on tehty ja saa laskun niin heti sen käteisellä? Vai voiko laskuun vaan kirjoittaa että maksettu.
21228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kirjoittanut laskuun jotta kuitataan maksetuksi. Paikka, päiväys, firman leima (jos on) ja puumerkki perään.

Äänestä

Eli taulukkolaskentaohjelmassa toimiva tiedosto, jossa voin Laskuasetukset-välilehdellä valita täpän "Kuitti käteismaksusta", jolloin tulostuvaan laskuun tulee sanan "Lasku Faktura" sijasta teksti "Käteiskuitti Kontantkvitto"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerttuliina kirjoitti:

Minkälaisen kuitin annatte asiakkaalle, joka maksaa kun työ on tehty ja saa laskun niin heti sen käteisellä? Vai voiko laskuun vaan kirjoittaa että maksettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu