moiks! hei laitatteko hyvien vampyyrileffojen nimiä tänne.
Vampyyrileffoja+
vampyyreihin ihastunut
6327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Toi Lost Boys on aikas hyvä, se on ihan klassikko jo.
Roman Polanskin Vampyyrintappajat. Komedia kylläkin, mutta erittäin tunnelmallinen sellainen. Ja hyvä. Near Dark. Ei ihan tyypillinen vampyyrielokuva, mutta kantsii tsekata.
tietty nää perus AnnRicetsömppelit Interview with a vampire ja Queen of the damned. oliskohan underworldissakin ollu vampyyrejä. Jos joskus kohtaat 3o päivää yötä vai mikäs se nyt oli, ÄLÄ KATSO. täyttä shaissea ainaki mun mielestä.
Se oli ihan hyvä leffa kunnes tuli viimeiset 10 minuuttia (siis leffasta). Tuohon asti kunnon selviytymismeininkiä ja sitten typerä loppuratkaisu. Plääh.
Ruotsalaiset leffat "Ystävät hämärän jälkeen" ja "Vampyyrit", melko hidastempoisia mutta kauniita elokuvia! "Out of Blood" on huono, mutta Jodi Lyn O'keefe on seksikkäin, kaunein ja ihanin vamppyyri tyttö ikinä ja tää on aikas hyvä kehu umpiheterolta,hih! Ihan ok teini kauhu pätkä on "Forsaken", suomenkielinen nimi tais olla "Hylätyt sielut". Tätä on moni kaukkunu pohjanoteeraukseksi, mutta mun mielestä leffa oli ihan viihdyttävä, vaikka ei mitään uutta tarjonnutkaan. "Veren vangit" on huippu, Tom Cruise loistaa siinä!!!
Underworld. on ihan hyvä leffa. se kertoo vampyyreitten ja ihmissusien välisestä sodasta. (: