Tupakka/nikotiini porttiteoria!?

Onko kukaan koskaan kuullut?

Hei Olen usein kuullut mainittavan cannabiksen tienä vahvempiin huumeisiin, mutta löytyykö aineistoa tupakka porttiteoriasta? Mielestäni on hieman outoa että opiaattiriippuvuuden tasoa oleva nikotiini on jätetty kokonaan pois porttiteoriasta???

2

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietäjä+sage

      Ei johda. Mikään päihde ei johda toisiin päihteisiin, lukuunottamatta opiaatteja esim. heroiinista subuteksiin, tai toiseen suuntaan, morfiinista muihin jne. On omasta tyhmyydestä kiinni.

      • eihajuakaan

        Olen kuullu, että essot sais ihmisen tykkää röökin mausta. En sitten tiedä miten esso toimii jos se saa ihmisen diggaa jostain mikä ennen on ollu pahaa. Itsellä satunnaispolttelu kännissä sai viikollakin polttamaan. Ja kukan polttelu sai muut vähentämään. Alkoholia juon nykyään harvemmin, röökiä poltan mutta aina vähemmän mitä enemmän kannabista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4653
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      56
      3210
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2883
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2815
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2410
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2195
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      23
      1651
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1601
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1548
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1514
    Aihe