Eikö olisi aika laittaa loppu tälle lihavien paapomiselle ja sanoa päin naamaa että ne ovat läskejä?
Katsokaa nyt tätäkin naista.. syöttää kersoille roskaa ja opettaa niille että "lihavatkin ovat kauniita" mikä on melko vastuutonta.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1174210/30-stone-mother-feeds-baby-triplets-junk-food-diet--admits-McDonalds-just-months.html
"Lihavuus on kaunista"
Epäilevä Juuso
81119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kyllä surettamaan aika pahasti :( miten joku voi tehdä jotain tuollaista pienille lapsille, jotka ovat vielä jopa vauvaiässä... toivottavasti asialle tehdään pian jotain...
on lihavien itsensä keksimä tekosyy syömiselle...ikinä läski ei ole kaunista..ja puhun ihan kokemuksesta koska itse on läski! Kesä tulee ja sitten kadulla alkaa näkyä kaiken maailman makkarankuoriin pukeutuneet naiset...ja housut ovat yleensä trikoota koska ne eivät ahdista!Ja tämäkin on ihan kokemuksesta.Joskin minulla ainakin on itsekritiikkiä sen verran että yritän pukeutua niin etten aiheuta kanssa ihmisille mitään yökkö kohtausta sillä että pistän pyörilyhousut ja siihen t-paidan päälle ja lähde ihmisten ilmoille.mulla on ylipainoa n.15kg ja tämä mun läskini ei ole kaunista ja haluaisnkin tavat sen ihmisen jolla se on sitä.Ja miksi en laihduta kun olen läski no siksi että tällähetkellä itsekurini ei siithen riitä.Valitettavsti eli luuseri olen minäkin.
Ei tuollaisia Suomesta löydy kovinkaan paljoa. Suomen lihavat ovan yleensä 120kg alapuolella ja eivät ole noin mahakkaita, tai sitten ovat mutta ei heillä roiku tuollai maha. Ja siis mä otan kantaa naispuolisista, en miehistä koska en mä osaa niiden painoa arvioida.
Kun puhutaan selkeästä lihavuudesta, ei taaskaan pienestä ylipainosta, niin silti täytyy sanoa että löysä läski on rumenpaa kuin "kiinteä" pyöreys. Naisella tasainen pyöreys ei nyt niin pahalta näytä kuin tuollainen lantio ja maha. Ja miehellä pyöreä maha on parempi kuin polvissa roikkuva lössö. Olisko niin että jos ne kilot on hankittu hamppareita syömällä ja kaikkea liikkumista välttämällä niin löysää läskiähän siinä tulee. Jos edes vähän liikkuis niin kroppa pysyy kiinteempänä.
Kyllä on ihan liikuttavaa, Juuso, kun olet noin huolissasi maapallon toisella puolella olevista lapsista. Sniif! Vai keksitkö vain hyvän tekosyyn morkata lihavia?
toivottavasti ne tekee tolle asialle jtn, ottavat vaikka lapset huostaan koska tota menoo toi akka pilaa niiden terveyden ja elämän! sairasta, oli se lihavuus jonkun mielestä kaunista tai ei niin toi ruokavalio ja sairaallollinen lihavuus on ISOJA terveysriskejä
Kuule, kyllä Juuso otti esille erittäin vakavan asian. Ensin on kuitenkin kysyttävä, että miten lapset maapallon toisella puolella ovat vähempiarvoisia!? Lihavien "paapomiselle" todella pitää panna loppu ja lihavalle pitää voida sanoa päin naamaa että ne lihava, jos hän ei sitä itse ole ymmärtänyt. Laiha on laiha, lihava on lihava. Lihavuus on valinta. Typerä valinta.
Olisko tuo alkuperäinen kaunista? Ja kun tuosta laihduttaan niin tollaselta nahkapussilta näyttää. No kirurgin veitsi hoitaa... http://www.youtube.com/watch?v=EDGHuuEn_FI&feature=related