Plustv näytti kanavapaikalla 23 kevätkauden MTV3AVAA ja ihastuin ohjelmatarjontaan, joka oli monipuolista ja monien naisten kiinnostuksen kohteisiin vastaavaa. Plustv:n asiakaspalvelusta kerrottiin, että jos haluamme AVAN takaisin, niin mahdollisimman paljon vain sähköpostia heille aiheesta, niin he varmaankin sen pyrkivät palauttamaan. Onhan se todella epäreilua, että muut halukkaat plustv-kortin maksavat saavat Avaa katsoa, mutta antennitaloudet ei, vaikka ihan yhtä suuret tv-lupamaksut maksamme. Laittaisitteko siis Plustv:lle AVA TAKAISIN pyynnön osoitteeseen: [email protected] Kiitos kaunis = )
Mtv3 AVA takaisin näin
5
615
Vastaukset
- Kaapelikatsoja
Viestintäministeriö päättää lähiaikoina kahdesta uudesta toimiluvasta eli kanavasta, joista yksi saattaa olla tuo MTV3 Ava. PlusTV ei kuitenkaan voi vaikuttaa asiaan. Kaapelitalouksissa ei PlusTV toimi vaan paikalliset kaapelioperaattorit. Esim. Elisalla MTV3 Kanavapaketti sisältää kanavat Max, Fakta, Juniori, Leffa, Ava, Sarja sekä Scifi eli 7 kanavaa hinnalla 14,95 euroa /kk. Älä sekoita siis antennioperaattori PlusTV:tä kaapeliin tai satelliittiin.
- kanava se on
Näyttäs vaikka formulaa uusintana 24h.
- kuin antennissa
PlusTV-kortista maksavat vain antenniverkon katsojat. PlusTV ei toimi kaapelissa tai satelliitissa. TV-maksulla ei ole asian kanssa mitään tekemistä.
- Eiks
Jotenkin tuntuu vain siltä, että jos joku Valtion viestintävirasto sanelee, mitä kanavapaikkoja saa jaella kaapeliverkossa oleville ja mitä antenniverkossa oleville, niin eikös se vähän epäreilua ole, kun kuitenkin molemmat ryhmät maksavat samat tv-luvat, niin kuitenkin antennitalouksilla on huonommat mahdollisuudet katsella samoja ohjelmia kuin esim. kaapelitalouksilla. No asioita voi ajatella monella tavalla. Antenniverkon katsojat joutuvat maksamaan tv-luvan lisäksi, että saavat lisää kanavamahdollisuuksia, mutta ei ole kaapeli- ja satelliittitv:n katsojatkaan ilmaiseksi ohjelmiaan katsomassa.
- siispäsx
Eiks kirjoitti:
Jotenkin tuntuu vain siltä, että jos joku Valtion viestintävirasto sanelee, mitä kanavapaikkoja saa jaella kaapeliverkossa oleville ja mitä antenniverkossa oleville, niin eikös se vähän epäreilua ole, kun kuitenkin molemmat ryhmät maksavat samat tv-luvat, niin kuitenkin antennitalouksilla on huonommat mahdollisuudet katsella samoja ohjelmia kuin esim. kaapelitalouksilla. No asioita voi ajatella monella tavalla. Antenniverkon katsojat joutuvat maksamaan tv-luvan lisäksi, että saavat lisää kanavamahdollisuuksia, mutta ei ole kaapeli- ja satelliittitv:n katsojatkaan ilmaiseksi ohjelmiaan katsomassa.
Kaapeliverkossa kaapeliyhtiö päättää itse tarjonnastaan ja kanavien määrästä, teknisesti se on huomattavan paljon yksinkertaisempi ja edullisempi toteuttaa kuin maanlaajuinen antenniverkko. Ilmeisesti kaapelitarjontaan on kuitenkin sisällytettävä myös nuo 'normaalit' ilmaiskanavat, korjatkaa jos olen väärässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36212298Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555377Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123908Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1952573Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151962Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167870Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271832No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74742Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59706