Plustv näytti kanavapaikalla 23 kevätkauden MTV3AVAA ja ihastuin ohjelmatarjontaan, joka oli monipuolista ja monien naisten kiinnostuksen kohteisiin vastaavaa.
Plustv:n asiakaspalvelusta kerrottiin, että jos haluamme AVAN takaisin, niin mahdollisimman paljon vain sähköpostia heille aiheesta, niin he varmaankin sen pyrkivät palauttamaan.
Onhan se todella epäreilua, että muut halukkaat plustv-kortin maksavat saavat Avaa katsoa, mutta antennitaloudet ei, vaikka ihan yhtä suuret tv-lupamaksut maksamme.
Laittaisitteko siis Plustv:lle AVA TAKAISIN pyynnön osoitteeseen:
[email protected] Kiitos kaunis = )
Mtv3 AVA takaisin näin
Avatar2
5634
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Viestintäministeriö päättää lähiaikoina kahdesta uudesta toimiluvasta eli kanavasta, joista yksi saattaa olla tuo MTV3 Ava. PlusTV ei kuitenkaan voi vaikuttaa asiaan. Kaapelitalouksissa ei PlusTV toimi vaan paikalliset kaapelioperaattorit. Esim. Elisalla MTV3 Kanavapaketti sisältää kanavat Max, Fakta, Juniori, Leffa, Ava, Sarja sekä Scifi eli 7 kanavaa hinnalla 14,95 euroa /kk. Älä sekoita siis antennioperaattori PlusTV:tä kaapeliin tai satelliittiin.
Näyttäs vaikka formulaa uusintana 24h.
PlusTV-kortista maksavat vain antenniverkon katsojat. PlusTV ei toimi kaapelissa tai satelliitissa. TV-maksulla ei ole asian kanssa mitään tekemistä.
Jotenkin tuntuu vain siltä, että jos joku Valtion viestintävirasto sanelee, mitä kanavapaikkoja saa jaella kaapeliverkossa oleville ja mitä antenniverkossa oleville, niin eikös se vähän epäreilua ole, kun kuitenkin molemmat ryhmät maksavat samat tv-luvat, niin kuitenkin antennitalouksilla on huonommat mahdollisuudet katsella samoja ohjelmia kuin esim. kaapelitalouksilla. No asioita voi ajatella monella tavalla. Antenniverkon katsojat joutuvat maksamaan tv-luvan lisäksi, että saavat lisää kanavamahdollisuuksia, mutta ei ole kaapeli- ja satelliittitv:n katsojatkaan ilmaiseksi ohjelmiaan katsomassa.
Kaapeliverkossa kaapeliyhtiö päättää itse tarjonnastaan ja kanavien määrästä, teknisesti se on huomattavan paljon yksinkertaisempi ja edullisempi toteuttaa kuin maanlaajuinen antenniverkko. Ilmeisesti kaapelitarjontaan on kuitenkin sisällytettävä myös nuo 'normaalit' ilmaiskanavat, korjatkaa jos olen väärässä.