Hei sinä Näkijä!
Kiitos jos vaivaudut minulle katsomaan!
Tuntuu että olisin tällä hetkellä tienristeyksessä. Muutoksen tarve on suuri ja sitä aktiivisesti olen yrittänyt hakeakin. Monen vuoden työsuhde on laman takia menossa alta ja uusi on etsinnässä. Näetkö sinä löytyisikö minulle uutta mielekästä työtä? Ja jos löytyisi niin milloin? Olisiko paikka kaukana nykyisestä asuinpaikastani? Olen kovasti ollut aktiivinen sitä etsiessäni mutta kun ei oman alan paikkoja ole vaan tarjolla.
Rakkaus myös kiinnostaisi tällaista itsenäistä sinkkutyttöstä.;) Monta vuotta sinkkuutta takana exän lähdettyä toisen matkaan. Kovasti olen tältä ajalta oppinut ja saanut mutta rupeaisi se pysyväisempikin rakkaus jo maistumaan. Olen tapaillut erästä miestä tässä tovin ja olen kovin vihainen itselleni siitä etten noin mukavaa ja ihastuttavaa ihmistä kohtaan voi tuntea sellaista mitä pitäisi tuntea. Hän ilmeisesti on ihastunut mutta minä en saa vastaavaa itsestäni irti vaikka kovasti omaan lämpimiä tunteita häntä kohtaan ja nautin hänen seurastaan.
Näkisitkö siis sinä tulenko minä ikinä löytämään sitä pysyvää rakkautta? Jos sellainen olisi minun kohdalleni vielä suotu, niin milloin ja missä näkisit hänen astelevan elämääni?
Ymmärrän että nämä aikamääreet on niin kovin vaikeita mutta jos vaikka edes vuodenaikaa hypähtäisi näkyviin.;)
Kiitos jo etukäteen jos jaksat vaivautua katsomaan näihin mieltäni vaivaaviin asioihin. Olisin kovinkovin kiitollinen.
Aurinkoista vappua!
Apu ja neuvot tarpeen
Tienristeyksissä
085
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.