Minulla oli eilen lask.aika ja odotan jo malttamattomana vaikka olo suht ok, maha vaan alkaa olemaan aikas iso ja muutenkin kyllästyttämään kotona olo.
kenellä lask.aika ohitettu?
ei jaksa oottaa
3309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Täällä oli la sunnuntaina, eikä vielä mitään merkkejä synnytyksestä.. Esikoinen meni 2vko yli,toivon vain hartaasti ettei tämä ihan niin paljoa.. Voimia viimeisiin päiviin ja synnytykseen!
Ja on hermo aika tiukalla, lähinnä siksi että voimat on vähissä ja ei saa nukuttua. Ja onhan sitä mielikin malttamaton... edelliset lapset tulivat 40 5 ja 39 1
Mun neuvo on, että päivät täyteen "ohjelmaa" oli se sitten leffan katselua, ulkona puistossa istuskelua, kylässä käymistä, jne. kunhan et jää odottelemaan synnytyksen merkkejä :) Pakkaa sairaalakassi valmiiksi niin se voidaan tuoda sinulle sitten sairaalaan jos synnytys käynnistyy kahvilassa :D Ota käsilaukkuun ensisijaisesti tärkeät jutut kuten hammasharja. Sillä pärjäät kunnes saat sairaalakassin laitokselle :) Tsemppiä! Itsellä lapset syntyivät 42 0 ja 39 0 :)