Automaattitransporter

Pykältäjä

Vaikka suoli24 onkin, kysynpä silti. Kestääkö ww transporterissa(uudessa) jo automaattiversion vaihdelaatikko, olen kuullut että erääseen transporter ambulanssiin olisi vaihdettu jo useampi automaattilaatikko, eikä mene edes takuuseen kuin ensimmäinen loota jos poikii takuuajalla, seuraavan ostat/maksat itse jolle saa sitten jonnillaisen varaosatakuun. Arvon kolleegat onko kokemuksia, vai pykälletäänkö mieluummin kepistä edelleen,,, varman päälle, lisäksi onko transportereissa ollut muita vikoja/ongelmia. T. Ikiliikkuja"aa ei olla vielä keksitty!

5

791

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajatellut ostaa

      Vietin päivän uudessa Transportteri automaatissa. Sillä on ajettu vasta 24000 ei tiedä vielä kertoa mutta Ambulansseilla ajetaan hiukan liukkaammin kuin Takseilla usko tai älä.Muuten juttusi vaikuttaa siltä että kohta pitää varmaan tulla pyyhkimään ÄITIIIII.

      • ainakin

        Tiedän että ainakin vm-07 automaattiloota hajosi sadantonnin kohdalla, ennakkotoimenpiteenä oli vaihdettu kuudenkymmenen tonnin kohdalla laatikkoon uudet öljyt, tiedä sitten onko vaihtolaatikot jo "vahvistettu" kestämään pidempään.


    • Siis meiän Transportteri. ja 100tkm tulee just täyteen. Hyvin toimii.

      • suharis

        juup. meilläkin tulee kohtapuoliin 100tkm täyteen ja hyvin rullaa toistaiseksi.


    • taksia ei kannata verrata

      Jos se ambulanssi on palvellut kiireellisissä ajoissa alkutaipaleensa ainakin niin ei ole mikään ihme että jotain hajoaa. Ei tavalliset autot tai ajoneuvot siis ole tehty sellaiseen. Ei ambulanssilla varsinaisesti kaahata mutta ne jatkuvat ns kylmät lähdöt kaasu kuitenkin aika pohjassa toisinaan rassaa kyllä tehokkaasti paikkoja. Ainakin mersun laatikot ja autot on kestäviä, muista en tiedä tai no ranskalaisitaljaano kulkuneuvot nyt hajoaa tavallisessakin ajossa ihan mistä vaan. Voihan se olla joku malli millä tahansa merkillä että siellä on jokin vika mikä hajottaa laatikon ennen aikaisesti. On muuten käyttäjistäkin kiinni miten se kestää. Perinteiseen laatikkoon tulee se tyhjävetokohta/väljyys kun sitä liian kiireellä alettu kiihdyttää vaikka peruuttamisen jälkeen, vauhtipyörä ei kerkii mukaan ja tulee vasta viimeellä niin se syö jotain paikkaa mutta rikkoontumisesta en tiedä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      101
      1762
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      60
      800
    3. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      263
      755
    4. 43
      714
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      126
      669
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      44
      551
    7. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      33
      508
    8. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      29
      459
    9. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      58
      446
    10. Martinan naama Seiskan kannessa

      Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      442
    Aihe