Siinä se nähtiin, ei kestänyt kuin tuomaanpäivästä jouluun niin Soini putosi.
Nyt kannatuksesta haihtui yli 10 %.
Ennen vaaleja ehtii hävitä lisää, joten siinä se persus seuraa SMP:n linjaa, ja katoaa.
Soini putosi yli 10%
Iloitaan nyt
5165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Heh,Heh! Siinähän kävi kuten odottaa sopikin, pilkka osui omaan nilkkaan. Soini on reuhannut vuoden ja nyt alkoi alamäki. Yli prosentin katoaminen kannatuksesta alle kuukauden aikana on kova. Persusten kannattaakin jatkaa Kepun haukkumista niin oma kannatus laskee.
Koheltamisen keskeltä näkee, että ilman medioiden myyntinsä tehostamiseksi tehtyjä juttuja Soinin kannatukset gallupeissa olisi nyt jo noin 4-5 %:n tienoilla. Romahdus tapahtui heti Halla-ahoa koskeneen rannallejätön jälkeen. Suuri osa laitakaupunkien syrjäytyneeksi kokeneista jätti Soinin.
Katsotaanpa puhuuko kukaan enää syksyllä Soinista, toskin.
henkilöä, jonka tunnen ja tiedän hoitavan asiat asioina ilman älytöntä suunsoittoa ja riitelyä. nyt tarvitaan hyviä ja osaaavia henkilöitä. Soini ei kuuluu joukkoon kun ei edes tiennyt Lissabonin-sopimuksen olevan nyt vain Irlannin asia. Soini ei ymmärrä, että ei hän juuri pysty ilman ryhmää toimimaan. Mutta saahan hän kovan palkan. Ja voi 7-lehdessä repostella julkisuutta tavoitellen.
kun yksi hupaukko saa pyöritettyä mediaa, jopa sanomalehtiä. höperöä toimintaa.