KIVAAriistääKANSAA?

FANTASTICO? Ei töitä- ei tukea suomalaisille?
4138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pullon korkki kiinni.

Äänestä
  • ja koita saada se pullon korkkis auki

    Äänestä

oikein Ameerikkalaisia OHJUKSIA....ja HALVALLA (kuin Sulo Vilen) paskat siitä jos kansalaisia kuolee sairaaloiden teho-osaistoille...henkilökuntaa kun täytyy rahanpuutteessa lomauttaa..kouluruokailu, terveyskeskuspalvelut,SUOMALAISET asunnottomat / vähäosaiset..ym. ym. .... on meillä sentään ohjuksia tohtii kokkelit nukkua yönsä rauhassa....ööh kukahan meitä heidän mielestään uhkaa ????? Oon se hienoa nukkua yönsä rauhassa uusien ohjusten myötä..eiköstä ?

Äänestä
  • vakavassa mallissa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kokoomus Somalia kirjoitti:

FANTASTICO? Ei töitä- ei tukea suomalaisille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu