Perjantai 1.5.2009

Huomenta! Vappuaatto menikin ihan kivuttomasti selvin päin, tästä on hyvä jatkaa tämäkin päivä raittiina.
10380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Juuri heräsin, skulailin vähän skebaa ja söin hurispaloja. Kahvi on kiehumassa. Oli hauska katsoa eilen(ei ollut hauska oikeasti) örveltäviä ''juhlijoita'' stadissa. Itse siirryin tänne maaseudun rauhaan viettämään vappua. Ei voi enää dokata, kun miedot ei nouse nuppiin tai ei vaan mene alas ja väkeviä ei ole varaa/halua juoda. Ja ei saa enää nousuhumalaakaan. Joskus pari vuotta sitten oisin vielä digannu kauheaa vappumeininkiä, mutta nykyään haluaa olla vaan ihan rauhassa kotona ja juoda teetä. Join kyllä päivällä parit keppanat, mutta sitten söin 4 annosta lasagnea ja tuli niin tukala olo ettei voinut syödä enää mitään muuta kun vettä ja teetä. Illalla kyllä sorruin suklaaseen(koska sain ilmaseks) ja siitä tuli kauhea morkkis. Normaalisti en syö mitään semmosta turhaa. Ajattelin eilen, että tänä aamuna ei kaduta yhtään jos en örvellä. Ja oikeassa olin; fiilis on ihan ok. On vähän rahaakin, niin vois käydä ruokaakin ostamassa.

Äänestä

Lämmitä ja kiireetöntä vappua ketjulasille. Raitiina tänään.

Äänestä

Kauniita nuo Suomen liput saloissaan. Minulle näkyy viisi lipputankoa. Kelikin on niin auvoinen, että taidanpa tästä hypätä pyörän selkään ja hurauttaa työpaikalle tekemään ne rästit, joita sinne vähän jäi viikolla. Iloista wapunpäivää kaikille, myös niille joilla eilisen jäljiltä on tukka hieman kipeänä. Minulla muuten tuli eilen 11 kuukautta raittiutta täyteen. Olen onnellinen, näin on hyvä.

Äänestä
  • Niin, siinähän se tulikin.

    Äänestä

se vapun vietto sujuu vallan hyvin selvinpäin siinä missä muutkin päivät.Ilma suorastaan houkuttelee ulos laiskottelemaan,mutta olis vähän kaikenlaista pientä puuhastelua kun aion järjestää huomenna pienet lasten kutsut:)Ilmapallojen puhaltelua ym.sellaista pientä koristelua. Iloista ilmettä tälle päivälle:)t pörri

Äänestä

Ees´päin,ees´päin tiellä raittiuden.Huomasin tuossa juuri että mun kottikärry on muuttanut paikkaa sitten eilisen.Kummitus...vai olisko ollu taksit varattuna?Täytyy perustaa komitea pohtimaan asiaa.Hyvää vappua ja voikaa ...

Äänestä
  • Asian vierestä mutta kumman puolella oot näin MM lätkän aikana, Suomen vai Ruotsin? Tuli vaan mieleen ja hyvää vappua sinne naapurimaahan.

    Äänestä

  • old_profile_16907 kirjoitti:

    Asian vierestä mutta kumman puolella oot näin MM lätkän aikana, Suomen vai Ruotsin? Tuli vaan mieleen ja hyvää vappua sinne naapurimaahan.

    Tuohon on helppo vastata.SUOMI!Olen hyvä juurtumaan ja aika puolueeton monessa asiassa.Mutta urheilussa sykkii sydän aina suomelle.

    Äänestä

Lämmin aurinkoinen krapulaton raitis vapppupäivä, aattelin rillata makkaraa.

Äänestä

Hienoa lukea, että on ollut selviäkin vapunviettäjiä. Nuoriso kuitenkin näytti mekastavan yöllä pullot povessa. Nyt on hiljaista, kun ovat vielä nukkumassa. Illalla alkaa uusi huuto, jos vaan rahat riittävät.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kaffeemuki kirjoitti:

Huomenta! Vappuaatto menikin ihan kivuttomasti selvin päin, tästä on hyvä jatkaa tämäkin päivä raittiina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu