vakuutukseni arvo hypännyt 30% kuukaudessa. kaikki rahat fim russiassa. onko muilla samoja kokemuksia. onko tämä virhe vai todellisuutta? mihin nyt pitää laittaa että nousee toukokuussakin samalla tavalla?
vakuutuksen arvo hypännyt kattonn
10
2318
Vastaukset
- onkin noussut.
Rahastojen arvo ja vakuutuksen arvo on eri asiat. Paljonko olet miinuksella vakuutusmaksuihin nähden? Toukokuussa ei nousta, toukokuu valutellaan alas, mutta vakuutuksessa ei ole turvasatamaa, käteiseksi muuton tai lyhyeksimyynti mahdollisuutta. Kulut syö saamasi arvonnousun toukokuussa.
- dddddd.
"vakuutukseni arvo hypännyt 30% kuukaudessa. " kai tajuat, että tällä vauhdilla on omaisuutesi sama muutaman vuoden kuluttua, kun se jo kerran oli. siis sama, aloitat taasen samasta lähtöruudusta kuin kerran ennekin. Jos tuosta nautit, olet kyllä täysin aivopesty, tai muuten päänuppi pehmeä.
- loistojuttu
voin tätä vauhtia jädä jo eläkkeelle. Omaisuuteni on moninkymmenkertaistunut.
- hyvä että panostin
Oli hyvä että panostin WC:hen enkä AC:hen. Kotiutukset on paremmat WC:ssä.
- iloitset
"vakuutukseni arvo hypännyt 30% kuukaudessa." näin on, ensin putoaa -70 % ja sitten nousee, 30 % pienet on sinulla halvat huvit. Pian taas putoaa, kun kesä tulee ja ensi vuonna alkaa yhtiöt kompasteleman, kun suurille ikäluokille joutuvat maksamaa ensimmäistä vuotta ja tule uusi laki pitkäaikaisista pankkitalletuksista ja verovähennysoikeuksista, MUTTA huomaa tuo on pakko tehdä, pankkien tukemiseksi (aika fiksu pankkien tukimuoto)
- Notaman
Kannattaa unohtaa tollaiset rahastot jotka vetää välistä 30-50% oletetusta tuotosta. Palkkiot kuulostaa pieneltä jos nousee 20-30% kuukaudessa mutta tällä rahastolla on aivan järkyttävän isot palkkiot. Eläkevakuutuksen veroedut menee näihin palkkioihin.. Fim Russia Merkintäpalkkiot - Kertasijoitus 2,0% jeesus - Kuukausisäästäminen 2,0% elämä Lunastuspalkkio 2,0% kristus Hallinnointipalkkio p.a. 3,0%...halleluja Säilytyspalkkio p.a. 0,3% huh Jos haluaa sijoittaa venäjälle niin löytyy paljon halvempia vaihtoehtoja. http://finance.yahoo.com/q?s=RSX Hallinnointipalkkio 0.69%!!! Plus 4 ostotoimeksianto Nordnetissä. Säilytys ilmainen
- viimekaudella
jäi kuitenkin kun niissä oli käteen yli 25 % vuodessa ja parhaina yli 50 % miinus vero. 2007 syksyllä otin kaikki sieltä pois ja laitoin pankkiin siellä on kasvanut ja kasvaa edelleen yli 5 %, miinus vero, lokakuun saakka, sitten on kysymysmerkki.
- yx2,
olet siis laskenut katoasi, kyllä taso on vain 1/3 siitä kun oli enen laskua, eikä edes samaan tule todennäköisesti nousemaan kymmeneen vuoteenkaan, kun on setelirahoitus ja rahan arvo laskee huimasti.. Tuo arvonnousu on vain setelirahoituksen tulosta, ei oikeaa arvonnousua, nähdäkseni. Mutta hyvä kun olet tyytyväinen, eikä kannata niitä rahoja liikaa laskeakaan.
- rulez!
hyviä kokemuksia FIMISTÄ.
- Notaman
FIMin tuotteet on kyllä kalleimmasta päästä ellei sitten halua lihottaa rahastoyhtiön omistajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1436738MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny615843Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884509NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun994426Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1574241Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.921600- 3951490
- 821349
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301335Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?421122