Kysymyshän on siitä, että kaikenlaiset avohoitopotilaat hakeutuvat Helsingissä Keskustaan.
Siellä on ihan oikeasti b-latvaporukkaa jotka luulevat puolueesta vähän enemmän kuin järkevälle ihmiselle on tarvetta.
Vanhanen on laajasydäminen ihminen, mutta tekijöitä hän ei ole saanut puolueeseen. Tekijät ovat luovuttaneet ja siirtyneet muihin töihin.
On kertakaikkiaan käsittämätöntä, että puolueessa annetaan rahat jonkun "lessukan" vaalikampanjointiin, vaikka kovia tekijöitä olisi tarjolla.
Pitäkäähän nyt palaveri pojat ja tytöt ja miettikää kun puolueen sisälle järjestelette etuoikeuksia.
Sen verran sanon, että agronomi Härmälää äänestän ja muut saavat miettiä, miksi laiskottelemisella ja mediapelleilyllä ei tule ääniä!
Keskustan johtajuusongelma
keskustalainen
2149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Niinpä tietenkin sinä pastoraalipelle äänestät Härmälää, mutta luulen, että sinäkin kaupunkilaisena äänestäisit Timo Kallia jos hän olisi ehdolla. Kepu on hyvä valinta. Eikös se ole "parsa"?:)
Ymmärrän, että emme me keskustalaiset ole suosiossa Helsingissä. Ehkä se johtuu siitä, että meidät nähdään yläpuolella oleviksi besserwissereiksi. Emme ymmärrä luontoa, että se on pensas jonka kaupunki istuttaa metron näköalaksi. Vitsi vitsinä. Suomen on syytä hankkia niin paljon rahaa kuin on mahdollista EU:sta ja se tapahtuu kahdella eri rahamomentilla: -Sosiaalibudjetti -Maatalousbudjetti Näistä rahoista Suomi on jättänyt käyttämättä sosiaalibudjetista lähes 25 prosenttia mutta maatalousbudjetista olemme päässeet noin 80 prosenttiin. Puhutaan miljardeista. Sellaisista jotka kertautuvat kansantaloudessa työpaikoiksi ja hyvinvoinniksi. Tuon Esa Härmälän näen sellaiseksi tyypiksi, joka voisi sieltä EU:sta saada enemmän kuin sinne maksamme. Toki muutkin ehdokkaat, puolueista riippumatta ovat hyviä koska yleensäkin ovat ehdokkaaksi ryhtyneet ja päässeet. On siinä joku seula sentään.