Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

miten opin syväkurkuksi

osaan kyllä ottaa suihin, mutten kovin syvälle. Haluaisin oppia ottamaan sen kokonaan suuhuni, mutta miten. Olen yrittänyt pikkuhiljaa saada sitä syvemmälle, mutta harjoitus ei tuota tulosta. Onko kenelläkään kokemusta aiheesta?
65972
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itse olen ollut tällaisen kurkkuihmeen imettävänä ja täytyy sanoa että eipä se tunnu juuri miltään. Suuseksissä miehen penis reagoi imuun, kielen liikkeisiin ja hampailla hellästi näykkimiseen. Syväkurkku-tekniikka on lähinnä visuaalisesti kiihottavaa. Niin että älä tee sitä siinä luulossa että se tuntuisi jotenkin jumalaisen hyvälle kun kalu menee keuhkoihin asti. Hatunnosto tosin siitä että olet valmis "opiskelemaan" tuottaaksesi nautintoa kumppanillesi. Kaikki naiset eivät ole samanlaisia kuin sinä. =/

Äänestä

Tällaista syväkurkutusta joskus saaneena voin sanoa, että se kyllä tuntuukin todella upealle sen visuaalisen puolen lisäksi. Eli edellinen kirjoittaja joka sanoi, ettei se tunnu sen ihmeellisemmältä, ei voi kyllä yleistää tuota asiaa. Kyllä se on aivan taivaallisen mahtavaa.

Nannalle neuvoksi, että sitä kuulemma tosiaan pystyy "harjoittelemaan", jos vain itse sitä haluaa. Kyse on kurkunpään rentouttamisesta ja totuttamisesta niin, ettei kakomisreaktiota pääse syntymään niin helposti. Eli harjoitus tekee mestarin tässäkin asiassa ja on aivan mahtavaa, että joku nainen haluaa opetella tämän syväkurkutus tekniikan.

Äänestä

Et Sinä sitä kokonaan suuhun saa, miehelle tekee hyvää kun terskan pää on naisen suussa ja kieli hyväilee kalun vartta. Itselläni on 22 cm itkä ja aika paksupäinen kalu. Ei sellainen kokonaan suuhun mahdu. Eikä tarvitsekaan. Se mahtuu sitten melkein kokonaan toiseen päähän..
Haluatko siitä kuvan...

Äänestä
  • liikaa pornoa. Nämä syväkurkut ovat a)pilvessä että eivät muutenkaan tunne mitään (lindalovelece) tai sitten B)puduttavat kurkkunsa. Ei tarvi ottaa suuhun syvälle eikä leikkiä mitään "syväkurkkua".Rajansa nyt kaikella. Oma ukkoni pitää juuri siitä että päätä lipoo ja laukeaa niinkin.

    Äänestä

  • totuuden torvi.. kirjoitti:

    liikaa pornoa. Nämä syväkurkut ovat a)pilvessä että eivät muutenkaan tunne mitään (lindalovelece) tai sitten B)puduttavat kurkkunsa. Ei tarvi ottaa suuhun syvälle eikä leikkiä mitään "syväkurkkua".Rajansa nyt kaikella. Oma ukkoni pitää juuri siitä että päätä lipoo ja laukeaa niinkin.

    Kyllä totuuden torvi nyt puhuu vastoin parempaa tietämystä. Jos torvi itse ei osaa ja halua tehdä tätä syväkurkkutekniikkaa, niin ei hänen tarvitse luulla, ettei kukaan sitä pysty tekemään. Kyllä aivan tavalliset naapurin Maijat ja Liisat siihen pystyy. Harvassa on tosin tämä taito, mutta tällaisen taidon omaavan naisen kanssa vuosia seurustelleena, uskon tietäväni mistä puhun.

    Enkä hänen kyllä koskaan nähnyt pössyttelevän pilveä tai ruiskivansa kurkkuunsa mitään puudutusaineita. ;) Toiset vain pystyvät ja osaavat tämän jalon taidon ja ei sen vuoksi kannata olla katkera, että kaikki eivät siihen pysty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nanna kirjoitti:

osaan kyllä ottaa suihin, mutten kovin syvälle. Haluaisin oppia ottamaan sen kokonaan suuhuni, mutta miten. Olen yrittänyt pikkuhiljaa saada sitä syvemmälle, mutta harjoitus ei tuota tulosta. Onko kenelläkään kokemusta aiheesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu