Oppivatkohan stadilaiset koskaan käytöstavoille? Edes roskia ei osata viedä niille kuuluviin paikkoihin. Piertäjäjohtaja Pekka Saurikin vain esittää hurskaita toiveita paremmasta käytöksestä mutta kuka häntä nyt uskoisi. Stadilaiset tarvitsisivat Lappu-Liisojen lisäksi myös jämerät sakkoja jakelevat Roska-Reiskat.
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=2985:ennaetysroskainen-vappu-helsingissae&catid=2:kotimaa&Itemid=4
Sikamainen stadi
(::::::)
3149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mäki-vetelän LAPPULIISOJA
Katsokaa hyvät ihmiset näiden multikulttuuriosaajien asuinsijoja kotimaissaan. Nehän ovat kuin kaatopaikkoja. Nyt tämä multikulttuurisuuden siunaus on jo levinnyt Helsinkiin, Tätähän tänne siistiin Suomeen on haluttu ja -saatu. Iloitkaamme yhdessä multikulttuurisuuden siunausta ja jättäkäämme jätökset maisemaan.
stadiin muuttaa jengiä muualta, sitä paskasemmaksi stadi tulee.