valkovenäjä ja slovakia pelien huonoon suomen pelaamiseen,molemmat sekä slovakia että valkovenäjä pelas keskialueen trappipeliä..ja puolustivat kilpikonnapuolustusella lisäksi molempien joukkueiden maalivahti pelas huippuottelun..
tässä syy
pablo83
8306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ilman mitään stratekiaa.
Pystysyötöt puree aina tuohon, ai niin, meillä ei ole yhtään nopeaa hyökkääjää joukkueessa, pikkujuttuja, helppo korjata :D Itseasiassa ainoa nopea hyökkääjä joka suomella on koskaan ollut on Teemu Selänne, ja sitäkään potentiaalia ei koskaan käytetty kun miehen jalat vielä olivat parhaimmillaan.
Lalli Partinen kehiin, heittäisi tuollasia pikku ukkoja pitkin pitäjää saatana.
sanoa, vai oliko ne sanat Juhani Tamminen
sen Tammisen papatuksesta muuta selvää kuin,että vastustajilla on puujalat. No hyvin noilla ehti jokaisen kiekon eteen,jonka taikinajaloilla varustetut vastustajat yrittivät viedä heidän maaliaan kohti.
kerropas sitten, mitenkä se tsekki eilen pieksi slovakiaa 8-0 :)....ei voi vittu aina olla just sillä suomen vastustajalla hyvä päivä.. huomenna nähdään sitten, kun kanada vyöryy suomen maalille. meidän pakeilta loppuu voimat siinä väännössä, kun se oli tiukkaa jo tuollaisia pikkumaita vastaan.
slovakia pelas ensin suomea vastaan 1.5 ja heti perään tshekkiä vastaan,slovakian valmistautuminen meni täysin pieleen..ja suomi oli jo uuvuttanut slovakian pelaajat..ja slovakia pelas vielä kilpikonnaa suomea vastaan joka on väsyttävä pelitapa..
joo..niinhän se tami voi väittää.. uskotko ihan oikeesti itekkään tota sössötystä =)