arin nasaali soundi? Mua se joskus häiritsee. Eiks ari ollut flunssassa äänityksien aikana, joten johtuu kai siitä, kun välillä sitä tolla levyllä pukkaa. Vai onko sillä ihan "luonnostaan"?
Miks muuten kukaan ei valita hynysen nasaalista?
Häiritseekö
teitä....
361428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
nasaali sopii erinomasest hanrdrockääniin ja sellanen äänihän aril osaks on. missään nimes siit ei pidä koittaa päästä eroon.
täällä jonkun Hynysen nasaalista, kun tämä on Koivusen palsta? :) En tiiä tuosta Arin nasaalista, ohan se vissiin osa sen soundia, mutta joskus se kyllä pikkuisen "pomppaa" liikaa esiin.
Ei Arilla oo nasaalia soundia.
taiteelliseksi nasaali-laulannaksi.
tylsäksi provoksi.
taas haisee :(( ps. mitä taiteellista nasaalissa olis? Myöskään mun mielestä Arin äänessä ei ole nasaalia, päinvastoin se on kuulas vibraato.
herännyt päiväunilta.
kuunnellu???? punkis lauletaan usein teräwäl ja wittumaisel nasaaliäänel ja se kuullostaa tosi makeelt. aril on myös punksaundii äänessään et periaattees se wois sitäkin wedellä.
vaikka noita Amojen uusia biisejä. Välillä ihan tekis mieli mennä niistämään Arilta nenä kun niin tukkoiselta kuulostaa.
jokaisesta asiasta, eikä niille kelpaa mikään. Tyypillisiä kommentteja: "Ari on liian laiha", "Ari näyttää ihan tytöltä", "Ari on idols-tähti" , "Ari ei pysy vireessä", "Arilla ei ole lavakarismaa", "Ari näyttää ylimieliselle", "Ari ei ole uskottava hevari", " Yhyy Ari haukkui remua", "Yhyy, Ari sitä ja tätä" Sitten nostalgia-homoilijat sanovat: "Ari ei ole laulanut pianomanin jälkeen enää hyvin". Ja aina vertailevat jonnekin ääripäähän "Ihan ponnetonta laulua verrattuna Dioon" (kuten eräs yleX:n metalliliiton juontaja näin taas tölväisi viime lähetyksessä.);D
laulamiseen.. kutes jo sanoin niin punkillakin lähtis. sil on sekä että ja siks onki niin hywä laulaja.
ehkä ne wierastaa jotka ei diggaa rässist ja punkist. ite diggaan niist joten diggaan myös tollasest saundist.
ari-hatereiden suosima: "kuulostaa kuin olisi tukkoinen nenä". vikivikikitikiti vaan sullekin.
kaivaa vaikut omista korvista.
ole nasaali.
tarkoiteta nasaalia vaan jotain muuta..?
jos dioon menee jo wertaamaan. diohan on yks maailman heavygodeist;)))
jos ois aiheet aiheen mukaset
mut verrataanko muita ton genren laulajia näihin legendoihin? Jotenkin on mennyt "aikuisillakin" ihmisillä yli toi vertailu Arin kohdalla.
ollut oikeessa? Monet ihmettelee et miks koivunen valittiin, kun ois ollut paljon miehekkäämpiäkin laulajia tarjolla, joilla on voimaa äänessä???????
sitä niihin. tai olettaa et sen pitäs olla jo yhtä hywä ku about 40 wuotta alal olleet. ei huono saawutus siin mieles paris wuodes;)))
pyrkimässä Amoraliin? ;D Ja mistähän on tieto peräisin että siellä on käynyt "miehekkäämpiäkin" laulajia? ;D Kyse olikin siitä, että juontaja ensin soitti amoralia ja sitten laittoi dioa soimaan, sanoen tyyliin: nyt dio näyttää nuoremmilleen miten sitä lauletaan ponnekkaasti ( vai pitäisikö sanoa pontevasti , kun on aikamoisen porsaannäköinen toi dio nykyään;D ).
jollottajaa joita oli kyl takuulla tarjol..siks et perinteinen jollotus ei waan natsaa noiden biisien kans;)))aika yksinkertanen syy
> http://www.youtube.com/watch?v=GHpbz2gcFHg Suomen tunnetuin;)
Aria voi verrata Koivuniemen ja Lavignen lisäksi myös Jonnaan ja Eriniin;D
ketään noista. Pahin nasaali mainitsemistasi vaihtoehdoista on Nylonbeatilla. Arilla on ole minäkään huomannut nasaalia.
http://www.youtube.com/watch?v=-uHaTEKR_EM ja täs wähemmän tunnettu http://www.youtube.com/watch?v=YF4_YciUVKA punkist löytys waik kuin mont mut en ny jaksa panna;)))
eli että arin loputkin fanit on kyllästyneet koivusen joikaamiseen ja kitinään;D arille taitaa tulla äkkilähtö amoralista ?
paikalle.
joten suosittelen että kävisit välillä pesulla.
kyllästynyt Ariin. Diggaan aina vaan enemmän. Ihastun joka kerta kun nään Arin videoissa. Hvyä ääni ja hyvännäköinen.
joo se häiritsee.. kun en tykkää nylon beatista
helvetin upee soundi ja sycillä se on aivan ässä. sitä voi sitten kutsua vaikka nasaaliksi tai paskaksi tai 13-v kitinäksi tai ihan miksikä vaan, rakkaalla lapsella kun on monta nimeä :)
Koivusen kuin Hynysenkään nasaalit. Se kuullostaa ihan hyvältä ja saa äänen rokkaamaan entistä paremmin.
surkeimpia hevareita, kaikki me oikeet hevarit nauretaan niille lol lol :D
lol lol lol :D