Vieläkö kukaan muistaa Alfred J. Kwakin? Sehän tuli joskus 1990 puolessa välissä viimeksi telkkarissa, ja nyt tulee kyseinen sarja kesällä kun YLE sai oikeudet. Toivottavasti täällä on jotain jotka muistaa sarjan. :)
Alfred Jodocus Kwak
4
393
Vastaukset
- alfred <3
No minä muistan Alfredin, katselin joskus muutama vuosi sitten sitä viimeksi, tosin kasetilta, koska sillon kymmenen vuotta sitten olin niin pieni vielä etten muista mitään, isoille siskoille sitä oltiin nauhoiteltu. Se on tosiaan upea sarja, ostin sen 1. tuottiksen pari viikkoo sitten, katoin kaikki jaksot melkein heti ja uudestaan aloitin katsomaankin sitä, niin hyvä. Vielä jos saadaan myöhemmin se 2. tuotantokausi niin hyvä olis!! Korppi keinottelee ja se Kaivon vankeina jaksot (ja niihin liittyvät jaksot) ovat parhaimmat! Ja se, kun alfredin perhe kuolee auton alle, oli surullinen... Onneks Mauri otti Alfredin hoiviinsa sitten... Tosi kivaa kun tulee kesällä Alfred, täytyy katsoa ;D
- NoJopas
Yle on jo ainakin vuodesta 2007 siirtänyt Alfredin uusimista uudelleen ja uudelleen. Ne oikeudet ovat siis olleet Ylellä jo pari vuotta uusittuna. Onneksi sarjaa on saatu julkaistuksi boksille. (kunhan vielä loputkin jaksot tulisi...) Itse olen säännöllisin väliajoin muistellut sarjaa vanhojen videoiden kanssa, mutta joitain jaksoja on mitkä muistan vain hatarasti. Ne olisi ihana nähdä. Sarjalle on muuten suunniteltu jatkoa, pääosassa Alfredin ja Iiriksen poika tms.
- alfred <3
on siirretty monta vuotta uusimista? No jo on tyhmää ollu. Toivottavasti tulee sitten tänä vuonna, koska olen kauan niitä jo halunnut nähdä, silloin kun ei Alfred-DVD:itä ollut edes keksitty! Ai jatkoa niinkuin uudelle tuotantokaudelle vai luvassa? Olis kyllä kiva nähdä uudempiakin Alfredeja, vaikkei kuitenkaan alkuperäistä ideaa voitakaan. =)
- pablo83
alfred <3 kirjoitti:
on siirretty monta vuotta uusimista? No jo on tyhmää ollu. Toivottavasti tulee sitten tänä vuonna, koska olen kauan niitä jo halunnut nähdä, silloin kun ei Alfred-DVD:itä ollut edes keksitty! Ai jatkoa niinkuin uudelle tuotantokaudelle vai luvassa? Olis kyllä kiva nähdä uudempiakin Alfredeja, vaikkei kuitenkaan alkuperäistä ideaa voitakaan. =)
alfred j kwakin seikkailut tulee tänä kesänä uusintana..ja tuollahan se lukeekin... http://fi.wikipedia.org/wiki/Alfred_J_Kwak
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke261799- 1051458
- 771401
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671026- 61892
- 47876
- 64843
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t27810Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62787- 127755