Meillä on ollut vaan yksi asia jääkiekossa millä on voinu vittuilla Ruotsalaisille.Se OLI Ruotsin häviö Valko-Venäjälle.No nyt on kiva kun nämä lain virallistamat homot pystyy vittuilemaan takasin ja kunnolla.Että kiitos vain leijonat hyvästä pelistä. Niin ja yks juttu vielä. Mitä varten Jarkko Ruutu on joukkueessa? Ei ainakaan maalintekijänä vaan sitä varten että se taklais. En oo yhtään kunnon pommia nähny.Herää Ruutu ehkä muutkin heräis jos näytät esimerkkiä.
Kiitos Suomi
hävettää olla suomalainen
16622
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
mITÄ SE SUOMI ON HÄVINNYT,no kerro nyt ..
nähnyt eilistä peliä.Ei tässä mitään kiva olla ku joku saatanan Göran tulee vittuilemaan.
vaipat pitää ostaa suomen joukkuellee . kolehti pysyttyyn ja ylen kommentaattoreille kanssa
Ei ollut tarkoitus loukata, tässä nyt vaan puolustaa ja kuumenee. -mITÄ SE SUOMI ON HÄVINNYT,no kerro nyt
kunnioituksen,luottamuken. Niille maksetaan palkkaa tosta hommasta ja jälki on ton näköstä.Meinaatko että sulle maksettais palkkaa töistä jos sulla ei oo ammattitaitoa tehdä omaa hommaasi? Sen pystyn vielä sulattaa että häviää kunnon joukkueelle , mutta tommoselle rupusakille... Eikä hävitty todellakaan vastustajan hyvyyteen vaan omaan huonouteen...
Ruutu on siksi joukkueessa, että on maailman paras alivoimapelaaja. Aina kun Suomi on vajaalla, niin Ruutu on kentällä, ja ihan varma on, että vastustaja ei sinä aikana maalia tee. Nyt sitten tietysti on oletettava, ettei Ruutu itse ole se jäähyllä oleva. Ruudun taidot riittäisivät kyllä mihin roolin tahansa, mutta jäähyntappajana hän on paras.
Ruudulta.Kunnon taklauksia ja vastustaja härnäämistä eikä tommisia akkamaisia filmauksia mitä se on näissä kisoissa esittänyt.Ruutu on loistava pelaaja. Mutta suomella on kyllä alivoima peli kunnossa. Nyt tarvitaan rytinää Ruudulta ehkä muutkin Suomalaiset heräsivät. Pari kunnon pommia ni johan pelikaveritkin herää ja vastustajan puntti alkaa tärisee , mutta kun ei niin ei. Varmaan neidit Jalonen-Dufva on kieltäny.
onkin kunnossa, koska Ruutu pelaa ne alivoimat aina lähes täyden kakkosen. Jos Ruutu nyt alkaa rymistellä, niin jäähyhän hänelle maineensa vuoksi vihelletään varmasti ja silloin paras alivoimapelaaja onkin jäähyllä eikä kentällä.
ei suomi voita mitaan hyvalla alivoima pelillä. vai ooks sä tyytyväinen johonkin seittämänteen sijaan. Ei niit sinne oo lähetetty perkele puolustamaan.Olit sit vissiin tyytyväinen eiliseenkin peliin? ku ei tullu yhtään alivoima maalia.
Toistan kysymykseni, mitä se suomi on hävinnyt, ei kai vaan jatkopelipaikkaa..jos ei? , niin mitä vittua täällä vaahtoat
maaleja tehdä. Eikös Suomea vastaan jo yksi tehtykin.
vetämässä Ruotsin homo projektii ku noin kovin tost hinuri sanast tykkäät.Hei mä en tuomitse ketään jos tykkäät porata toisia poikia hanuriin niin pidä hauskaa, mut mä sanon mitä mua huvittaa.Jos alkaa vituttaa mun teksti ni tunge kurkku perseesees ja lue kirjaa.
-Ei tässä mitään kiva olla ku joku saatanan Göran tulee vittuilemaan Taidat olla joku Görän, arvasin homo mikä homo
sua haittaa vaikka homo olisinkin.Anteeks vaan mut alotit ihan itte tän fiksumman tekstin kirjottamisen.Kerroin oman mielipiteeni suomen jääkiekosta ja miten kävi?
Kyllä oli paska matsi, ja jos katotte historiaa, suomi on muutaman kullan menettänyt sekä MM, ETTÄ Olymppia tasolla näissä fakin rankkari kisoissa.., tätä perinettä ei kannata jatkaa.
Tässä seuraaviin kisoihin joukkue. Kaikki Hifkin pelaajat. MM kulta olisi varma.