Huomasitteko muuten, että pohjois-Venäjällä oli susi hyökännyt kolmen laskettelurinteessä laskettelemassa olleen pojan ryhmään ja ottanut yhden mukaansa. Poika löydettiin myöhemmin raadeltuna !!!
Että eihän se susi hyökkää ihmisen kimppuun, niinhän.
SUSI TAPPOI...
että silleen
291620
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ottiko ihan poikittain suuhunsa ja retuutti synkkään metsään? Söikö sukset ja monot kanssa? Ihan kauhiaa on joo.
surunvalitteluni.
oppinut että susi ei tapa vaan hirveiden metsästäjien kaiken tappavat koirat. Todennäköisesti saat kohta taas tukun esitelmiä näiltä hihhuleilta että koira se oli eikä susi tai jos sitä korttia ei käytetä niin auto tappaa enemmän kuin susi:)
on aina oikeassa.ainakin omasta mielestään.
siat tappaneet vähälle aikaa meksikossa jo monta kertaa enemmän ihmisiä kuin suset koko vuosisadalla!!
pitää pitää häirikköyksilöt kurissa ja säänöstellä kantaa pahimmilla alueilla tai sitten on se vaihtoehto että siirretään liiat sudet etelään niin saadaan koko maahan susikanta.tosin eipä ne siellä etelässä taida pitkään hengissä selvitä.
Kuulopuheita ja paskan jauhamista. Mutta tottahan vellipöksyiset susihysteerikot tällaisiin huuhaa -juttuihin uskovat. Pelkäävät raasut omaa varjoaankin ja jokaista rasahdusta, mikä metsästä kuuluu. Ei voi kuin naureskella..
Naureskelija on varmaankin näitä hamppareita. http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/05/hamppumarssit_kerasivat_satoja_osanottajia_717138.html
Saatan nyt tuottaa kiljupöhölle pettymyksen, mutta hamput ja marssit eivät kuulu tapoihini. Sen sijaan teidän patatyhmien sudenpelkääjien ja muiden vastaavien kakkapöksyjen kustannuksella hauskanpito on suosikkiharrastuksiani.
ja vielä pienemmät aivot.. hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk hekohekohonkhonk heh..
naureskelija kertoo päiväunistaan ei voi muuta kuin pier...ellä.
ISOIHIN KAUPUNKEIHIN . SILLEE ASIA OLIS MUKAVASTI JA KAIKILLA MEILLÄ OLISI OMA SUSI... VARSINKIN LAPSILLA.
Ja ruokaakin susille olisi ennen lapsiin siirtymistä. Aivottomat helsinkiläiset kun ovat kesykaneillaan ensin sen ruokapuolen kuntoon laittanut. Helsingissä eniten näitä luonnonsuojelijoita, eivätkä muuta ole saaneet aikaan kuin siirtoistutettua kesykanin puistoihin. Ei voi kuin naureskella.
Fraasini on lyhyessä ajassa noussut tämänkin palstan suosikkisutkaukseksi. Niinhän se menee, fiksummat lanseeraa ja muut peesaa..
silloin oletkin oikein malliesimerkki itsekritiikin puutteesta.
ja kämmenesi karvaiset, kuten kaikilla runkkareilla....
ookko haiseva tirkistelijä..
en huomannut mitään,.....mutta enhän ole käynytkään pohjois-Venäjällä.....oletko sinä? Muuten, virtahevot tappavat ihmisiä enemmän kuin krokotiilit tai sudet......
vanhuuteen kuolee enemmän ihmisiä, kuin virtahevot tappaa konsanaan. Sellasta tää on, henki lähtee, keltä enemmin joltain myöhemmin mutta niin käy kaikille.
syömäään...!!
Uusien tutkimusten mukaan susi pärjää myös kaupunkimaisissa ympäristöissä. Tämän vuoksi Hkin kaupungin puisto-osasto on päättänyt tuoda koeluonteisesti pari-kolmekymmentä sutta eri puolille kaupunkia, puistoalueille. Viraston päätöksen mukaan susia ei keinoruokita vaan ne saavat löytää ravintonsa luonnosta suoraan, koska ekologinen luonnonravinto on kuitenkin parasta susille, eikä keinotekoisen ruuan mahdolliset sisältämät suoja-aineet näin ollen pääse susiin kertymään. Siitä voisi pahimmassa tapauksessa seurata vaikka ruokamyrkytys. Eikä kaupungin eläinlääkärivoimat riitä hoitamaan susia, ainakaan tällä haavaa. Susien siirtoistuttamisessa pyritään käyttämään hyödyksi Korkeasaaressa eläneistä susista saatuja tietoja. Toivomme menestystä uuteen hankkeeseen !!
Siellä Delta-auton pihalla on kamalan näköinen susilauma. Sellaiset ovat yksittäisinäkin vaarallisia asutussa ympäristössä laumasta puhumattakaan. Ne saattavat yhtäkkiä hyökätä äkkiarvaamatta jalankulkijan kimppuun jalkakäytävälle ja tappaa tai vammauttaa loppuiäksi. Henkilövahinkojen lisäksi Delta-auton sudet aiheuttavat suurta taloudellista vahinkoa muille paitsi tarhaajilleen. Välttäkää niitä viimeiseen asti. Onneksi ainakin näistä vanhoista susista saa romutuspalkkion.
Rinta-Jouppia
Rintafilettä syövä susi?
Mutta onhan helsinkiläisillä muitakin kilttejä ja hyödyllisiä elikoita kun ne kanit. Niiden saarethan tuhoaa ne saakelin merimetsolaumat paskallaan. Että niinkuin laulussa sanotaan: "valkoinen kaupunki..."
Ja jos on oikein kova nälkä, myös vähän suurempaa ihmistä, varsinkin laumassa ollessaan. Ja susihan on laumaeläin, joten se liikkuu melkein aina laumassa.
...ja pässimäinen pääsi. Venäjällä ollaan tällä hetkellä viettämässä riistakantojen katoaikaa liiallisn metsästyksen takia, joten siellä varmasti sattuu paljon nälkäkuolemia susille. Joten suden hyökkäileminen ihmisten kimppuun ei tosiaankaan ole normaalia, mutta tässä tapauksessa ymmärrettävää. Ja varsinkin aikuisen ihmisen saalistaminen sudelta on äärimmäisen harvinaista. Joten opi ajattelemaan.
suomessakin kun jo nyt kotieläimet pihoilta kelpaavat. se on helppo maalikylästä mielipiteensä sanoa ja suojella mutta ajattele jos kohteena sattuisikin olemaan oma lapsesi tai vaikka vanhempasi suojelisitko silloin?
ja karitsat. Joten varo, ne voi syödä sinut.. Toivottavasti sinulle käy kuin GrizzlyManille, sama se kuka sinut syö. Suojele senjälkeen paskaa. Vaikutat muuten aivottomalta paskalta.