Jos joku tulee teille kauppaa nokia 5800 puhelinta, niin voitte ilmottaa saman tien kytille nii saadaan ne äijät kiinni. Niin siis puhelin varastettii lauantaina. Paikkana oli Tikkurilan asema.
Jos törmäätte niin
4
610
Vastaukset
- JEP JEP
varmaan on myynnissä jo keltaisessa pörssissä tai huutonetissä...itseltä pöllittiin fillari ja se oli myynnissä huutonetissä...varkaita ei saatu edes kiinni..tuskin kyttiä kiinnostaa jahdata jotain pikkuvarkaita.
Multa varastettiin puhelin Myyrmäessä, tein rikosilmotuksen, mutta poliisi-setä sanoi, että mitäs luulet, saatko puhelimen takas jos joka päivä varastetaan tuhat puhelinta?
- = paska ilmoitus
Se luuri on jo kaukana (itä)rajan takana pohjattomilla markkinoilla. Rikosilmoituksen ainoa tarkoitus näyttää olevan kuitin saaminen vakuutusyhtiötä varten (joka ei korvaa mitään kun 2-3 vuotta vanha puhelin jää usein reilusti alle omavastuun) operaattoria varten (IMEI-koodin sulkeminen).
- rtf3
Romanit veivät puhelimesi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017543
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055533- 835037
- 1384412
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492813
- 522759
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102344Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561946