Ylinopeudet

Mitä vikaa on ollut 10% ylinopeudessa, kun pitää nyt ruveta pikkutarkaksi? Rajoitukset tulisi poistaa kokonaan, koska laki määrää sovittamaan ajonopeuden aina olosuhteiden mukaan.
5269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ette tuota sovittamista osaa tehdä. Me tavikset osaamme.

Äänestä
  • Itse asiassahan me fiksummat osaamme sovittaa ajonopeuden vallitsevien olosuhteiden mukaiseksi. Vaihteluväli ohjenopeuteen on meillä +20%...-100%. Se on paljon parempi kuin teillä jeesustelijoilla, joiden ajonopeudet vaihtelevat korkeintaan +0%...-10%. Kumpikohan autoilija on oikeasti vaaraksi muille ?

    Äänestä

Tapahtumassa. On kaikkien etu aja turvallisesti ja ne perkeleen kaahaajat pitäisi en sano,perhe ohjelma. Hyvä että sakotetaan ylinopeus ajajia.

Äänestä
  • Ketään ei sakoittaa ylinopeudesta, kun kyseessä on banaavaltio missä ei tunneta lakia ylinopeus eli liikenteenturvantamisen vaarantaminen. Koska suomen tasavalta muuttuu banaavaltioksi, josta poistuu ylinopeus sakotus ja toisten ihmisten murhaamis lait.

    Äänestä

  • Suomesta banaanivaltio? kirjoitti:

    Ketään ei sakoittaa ylinopeudesta, kun kyseessä on banaavaltio missä ei tunneta lakia ylinopeus eli liikenteenturvantamisen vaarantaminen. Koska suomen tasavalta muuttuu banaavaltioksi, josta poistuu ylinopeus sakotus ja toisten ihmisten murhaamis lait.

    Ketään ei saa sakoittaa ylinopeudesta, kun kyseessä on suomen laki joka sallli kaikien kulkuneuvojen ylinopeudet, paitsi jos harva kulkuneuvo ajaa ylinopeutta siitä saa sakot ylinopeudesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Per Saukko kirjoitti:

Mitä vikaa on ollut 10% ylinopeudessa, kun pitää nyt ruveta pikkutarkaksi? Rajoitukset tulisi poistaa kokonaan, koska laki määrää sovittamaan ajonopeuden aina olosuhteiden mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu