Niin paljon olen lukenut ja itsekin tuskaillut asian kanssa, että oli ihan pakko kirjoittaa teille tämä :)
Eli olen 35-v kahden tarhaikäisen lapsen äiti. Olen eronnut vuosi sitten, ja minulla on takana muutama pitkä suhde ja useita lyhyitä. Koskaan en ole saanut emätinorgasmia miehen kanssa. Toisille olen teeskennellyt, toisille sanonut. Itse olen tyydyttänyt itseni aina klitorista hyväilemällä. Olen useasti tietoisesti kokeillut ajatella, ja testata eri asentoja siinä mielessä, että jos saisin sisäkautta. Mutta kun ei niin ei.
Nyt sitten kun olen sinkkuäiti ja ikää jo 35...niin otin itseäni niskasta ja päätin, että kyllä nyt on korkea aika opetella se emätinorgasmi. En halua itse enää olla yhtään vähemmän nauttiva seksissä (jos nyt joku mies vielä joskus löytyy...). Enkä halua että taas seuraava mies kärsii siitä kun en millään saa.
Se pitää vaan naisen osata iskostaa omaan mieleen, että mieshän ei sitä orgasmia anna, eikä pysty antamaan. Naisen on se itse otettava. Sitä jotenkin vaan ajattelee, että se on miehen tehtävä, ja tässä nyt sitten vaan annetaan miehelle.
Noh, ostin sitten postimyynnistä itselleni "harjoitusvälineen" heh... ja päätin, että tällä se sitten opetellaan ensin itse, ja kun se on opittu, niin sitten varmasti onnistuu paremmin miehen kanssa. Jos ei itsekseenkään ole saanut sitä koskaan sisäkautta, vaan pelkästään klitoriksella, niin miten sen voisi saada sisäkautta miehenkään kanssa, kun ajattelee vaan ettei se ole sillä tavalla mahdollista.
Jonkun aikaa sitä harjoittelin, ja yhdellä kerralla meni toista tuntia ja alkoi jo vähän sattua ja meinasin luovuttaa. Mutta ajattelin, että nyt en luovuta, vaan teen sen. Kun ei vaan luovuta ja ala hyväilemään itseään klitoriksen kautta, niin jossain vaiheessa sitä alkaa vaan olla niin kiihottunut, että se näköjään on mahdollista myös sisäkautta. Nimittäin yhdellä kerralla kun tein sitä tosi kauan se vaan onnistui! Se oli aivan ihmeellistä. 35-vuotiaana, ensimmäisen kerran, ja kahden lapsen jälkeen. Se tuntui lähes samalta kuin klitorisorgasmi, joten en usko enää g-pisteisiin, vaan uskon että klitoris vaan jotenkin ulottuu tonne sisälle asti. Se pitää harjoitella kovalla työllä kiihottamaan sitä tuolta sisäkautta, ja löytää oikea kohta, ulkoapäin kun on niin paljon helpompaa!
Nyt sitten jatkan harjoituksia, enkä enää ikinä tee sitä klitoriksen kautta, nyt kun tiedän, että se todella onnistuu sisäkautta!! Sitten kun vielä löydän sen miehen, niin pääsee testaamaan ihan kunnolla, jos kerrankin oppisin nauttimaan seksistä, enkä vain olisi antamassa miehelle, vaan saamassa itse :) Mutta siinäkin olen päättänyt, että itse pitää osallistua siihen homman kunnolla ja ajatella todella itsekkäästi itseään. Eikä missään nimessä ajatella että mitenhän se mies nyt haluaa. Vaan tehdä itse se niin, miten itse haluaa! Tämä tuntuu olevan monelle naiselle vaikeaa, ja ehkä se onkin jos ei ole koskaan saanut sisäkautta, niin sitä vaan ajattelee, että sama se kun tässä ei kuitenkaan saa.
Että tämä lohduksi kaikille naisille, jotka eivät saa! Ja, kannattaa opetella se ensin itse, miehen seurassa ei ehkä vaan osaa niin rentoutua kuin yksin, vaikka kuinka haluaisi. Eikä se heti onnistu, mutta kun ei vaan luovuta. Meni minullakin 35-vuotiaaksi asti...jos se yhtään lohduttaa nuorempia.
Että näin ihanasti se kesä alkoi täällä :)
Ensimmäinen emätinorgasmi
35-vuotiaana
116584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Aika hauska oli toi Sun juttusi. Noinhan se menee jos jotain oikein haluaa sen kyllä saa...Ja näin keväällä sitä ryhtyy sellaiseen suur-urakkan joka syyspimeällä jäisi helposti pelkäksi suklaan syömiseksi. Raukeiksi utuisiksi unelmiksi. Kokeneena naisena tiedät että se aito"Jorma" voi olla oikukas yllätyksellinen epäluotettava laiska veltto haluton ja haisee usein viinalle. Etsii omaa tyydytystä. On röyhteä itsepäinen pehmeä ei tottele komentoja, oksentaa heposti ja jättää kaiken puolitiehen. Ja jos tällisiä epeleitä olis myynnissä ei niitä kukaan nainen ostaisi. Onneksi on nää väsymättömät silikooni veitikat hoitaa hommat kotiin ilmän nurinoita. Toivon kuitenkin löydät kunnon miehen, jolla on kestoa ja haluja hoitaa Sulle toi itseoppimesi superorgasmi ihka oikealla luomu pelillä. Aika kiihottava kuvaus...saattaa mulla hiukan puntissa pullottaa. Pääsispä kokeilee noita juttuja käytäntöön. Vaikka Sun oppilaana muutaman keväisen yön? Missä päin Suomea asut.
Siitä ei ole epäilystä, etteikö tarjokkaita aidon testailuun täältä löytyisi ;D Mutta ihan sen vuoksi en lähtenyt kirjoittelemaan :) Kyllä se sopiva mies sitten jossain kävelee vastaan. Saakin sitten aika kyytiä :DD Heh Toisaalta tuntee ittensä vähän teiniks, kun tällä iällä vielä löytää jotain uutta seksiasioissa :D Kesän tulo saa kaikkea aikaan. Toisaalta olis voinu nuorempana olla aktiivisempi tässäkin asiassa, mutta parempi myöhään, kun ei lainkaan!
moi haetko miestä? tai testikumppania? millasta haet siis ikäryhmää? mailaa: [email protected], keskustellaan T: Joni
sitä lelua siellä sisälläsi liikutit ja mistä kohtaa, emättimen etu- vai takaseinältä? nopeasti edestakaisin vai hitaasti, syvälle vai ihan huulilla? kaksi tuntia tuntuu aika pitkältä ajalta, johan siinä ehtii kuivahtaa välillä. ei ole meikäkään saanut miehen munalla kuin muutaman kerran mutta muilla esineillä joskus (jollain paksulla ja ihan vain muutama sentti sisälle mutta samalla klittaa hieroen.
Muistan saaneeni ekan emätinorgasmin puristelemalla ja nipistelemällä nännejäni. Tästä on ehkä 20 vuotta. Säikähdin ihan koska niin vahva ja erilainen oli orgasmi ja en millään tavalla edes koskenut klitorikseen tai alapäähän ollenkaan. Siis fantasian avulla ja rintojen hyväilyllä/nipistelyllä. Suosittelen.
Moikka! Sulla on kiinnostava kirjoitus. Mä oon 32 vuotias vapaa mies hämeestä. Mä sain edellisen naiseni aina orgasmiin. Alettiin lähes aina hyvin pitkällä esileikillä,jossa molemmat riisuttiin hitaasti toisemme.Välillä suudeltiin intohimoisesti,samalla kun käteni hyväilivät selkää,hädin tuskin koskettaen hänen herkää ihoa,antaen ihania väristyksiä. Hieroin ja suutelin hänen rintojaan,mistä hän piti todella paljon. Suutelin vartalon päästä varpaisiin monta kertaa,vieden hänet hulluuden partaalle. Tässä vaiheessa en koskenut vielä hänen ihanaan pilluunsa. Hyvin pitkän ajan jälkeen hitaasti hyväilin ja suutelin vartaloa kohti kuumaa pillua. Nuolin ja leikittelin kielelläni klitalla,samalla kun sormeni hyväili pillua hellästi.Tein tätä pitkään ja hän todella nautti. Vihdoin työnnyin hitaasti hänen sisäänsä aloittaen hitaat työnnöt. Hän piti siitä että olin hänen päällään,nostaen jalat minun olkapäilleni,jolloin pääsin syvemmälle. Välillä pysähdyin ja katsottiin toisiamme silmiin hyvin pitkään. Meillä oli todellista kestoseksiä. Saunapäivinä saatoimme sextailla montakin tuntia,välillä vaan saunoen. Joskus kiimaisen seksin jälkeen nukahdettiin,kaluni hänen pillussaan.Herättyämme jatkettiin siitä mihin jäimme. Myöhemmin hän petti mua ja jätin hänet.
Moi, Kiva kuulla! Mulla suunnilleen sama story, päädyin pitkän suhteen jälkeen yksin ja netistä sitten löysin Rabbitin. Just vähän alta 40 v, ja ekan emätinorgasmin koin sauvan kanssa. Vaikea luopua vekottimesta, on niin mahtava, vähän liiankin tehokas. Ensin klitorista hetken, sitten se pyörivä helmiosa sisään ja eikun menoksi. Laukean alta 10 minuutissa, mikä kanssa rupeaa jo tympimään kun leikki loppuu niin äkkiä kesken. Miehen kanssa ei ole emätinorgasmi vielä onnistunut, toivossa on hyvä elää :).
Klitoris on oikeasti aika iso elin. Etsihän netistä anatomisia kuvia, niin helpottaa varmasti ymmärrystä kun tiedät mitä 'osia' siellä on.
Olipas hienoa luettavaa.. Onnea sinulle! Se on suuri asia! =) Itselläni tuli 30v täyteen ja olen saanut mieheni kans nyt n4v orgasmeja. Koskaan aikaisemmin en ole saanut yhdynnässä mitään.. Olen kahden lapsen äiti ja nuorimmainen on 8kk, ensin katosi orgasmit kokonaan (ja säikähdin todella) mutta nyt pystyn saamaan useita orgasmeja peräkkäin. JEIII! Aluksi avustan omilla sormillani ja mies hoitaa loput.;) Olen "tutustunut" itseeni huolella ja voin kertoa että tavarani ei ole helpoin mahdollinen, herkku nuppu on piilossa ja vaatiin paaljon hellää kosketusta ennen kun on valmis. Mieheni on ollut aivan mahtava kuunnellessa ja katsellessa että miten minua tulisi hoitaa..;) Mutta kans haluaisin rohkaista pareja juttelemaan avoimesti näistä asioista. Eivät miehet ole ajatusten lukioita ja todellakin jokaisella naisella on erinlainen pillu. Tai sanoisinko mysteeri jota jopa kantajanki on vaikea aina välillä ymmärtää. Ja mitä feikkaamiseen tulee niin kyllä mies tajuaa loppu peleissä millon nainen feikkaa ja lähtee vihreämmän ruohon perään. Erittäin antoisaa kesää kaikille!
Olen ihan samaa mieltä edellisen kans,että opetelkaa yhdessä. Oman mieheni kanssa nauramme ja juttelemme kaikkea mahdollista, ja kyselemme ja koskettelemme kaikin tavoin. Ja kerromme,mikä tuntuu hyvältä,tai eihän sitä edes tarvitse kertoa,kyllä se näkyy....:)
Minä yllätyin ollessamme ensimmäistä kertaa naisystäväni kanssa sängyssä, häneltä ei löytynyt sisempien häpyhuulien yhtymäkohdasta mitään sormiin tuntuvaa. Minun etsiessäni sieltä klitorista, hän ohjasi sormeni emättimeen ja sanoi että vain sieltä se hänelle tuntuu. Ensimmäisellä kerralla se sormeilu jäi vain esileikiksi, ja orkkumme saimme hänen ollessa päällä, se on hänen mieliasentonsa. Sanotaanhan että naisen on otettava oma orkkunsa, mies kyllä saa sen. Minä kiihotun kyllä nähdessäni naiseni lähestyvän orgasmin ja yleensä se on meillä samanaikainenkin, ehdin yleensä hyvin mukaan. Minäkin olen ajatellut tuota g-pistettä, onko se kuitenkin vain klitoris joka on vain syvemmällä ja niin sanotusta g-pisteestä kiihottaminen kohdistuukin klitorikseen.
Naisystäväni anatomia ainakin viittaa siihen, hän ei sano saavansa itsetyydytyksessäkään orgasmia kuin emättimen yläosan kiihotuksella. Kiihottuneenakaan häneltä ei löydy klitoriksen paikalta sormella painaen kuin hernettäkin pienempi kovettunut nipukka jota ei näy ja jonka löytää vain painaen. Se voisi olla klitoriksen kärki, mutta siitä kiihottaen hän ei tunne omien sanojensa mukaan oikeastaan mitään. Mutta se n.s. g-pisteen paikka on se taikanappi hänelle.