uusi talo

ja piha vaiheessa

Paljonko suunnilleen maksaisi 1700neliöisen pihan suunnittelu alaansa tekevälle? Onko Hämenlinnassa hyviä ja edullisia pihasuunnittelijoita? En tiedä yhtään mitä moinen voisi maksaa! ja apua tarvitsisi pihan suunnittelussa kovasti!

2

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarjouksia

      Riippuen tekijästä pk-seudulla alkaen 500 e - ylöspäin pariin tonniinkin. Suunnitelmasta voi sopia onko se suuntaa antava vai haluatko perennapenkin kukkavalintoja myöten tarkat ohjeet. Hintakin määräytyy myös sen mukaan. Kannattaa kysellä parilta kolmelta suunnittelijalta tarjoukset ja miten paljon he käyttävät aikaa työhönsä. Itse olin tyytyväinen suunnittelijaan, joka kävi meillä kolmeen otteeseen ensin mittaamassa, haastattelemassa, näyttämässä ensimmäisen luonnoksen ja kolmannella kerralla lopullisen suunnitelman. Suunnittelijoita voi alkaa kyselemään isoista paikallisista taimistoista. Joku tuntee aina jonkun. Tai hae netistä, koska minäkin sain yhdellä haulla jo neljä Hämeenlinnasta.Hyvän löydät vain kyselemällä ja miettimällä valmiiksi millaisen ihmisen kanssa haluat keskustella _sinun_rakkaasta_pihastasi-tyyliin. Jos hiukankin tuntuu, ettei hyvä, jätä tyyppi siihen. Sinä nimittäin elät ja olet siinä pihassa vielä pitkään.

    • suunnitteluhortonomi

      Hyvää ja luotettavaa tietoa saat tältä sivulta: www.puutarhaunelma.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5037
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4859
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2689
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe