tietääkö joku?

mulla o audi coupe 2.2i -89 joka sammuu ajaessa jos kierrokset laskee tyhjäkäynnille. Eli pitää pitää konetta käynis koko ajan kaasulla, tai muuten se paska sammuu. osaisko joku ystävällinen kertoo mikä on vialla??
41025
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se venttiili joka katkaisee polttoaineensyötön moottorijarrutuksessa voi olla sökö.
1.8S kaasutinkoneessa sama ilmiö, ei käyny tyhjäkäyntiä ollenkaan.

Äänestä
  • Joo se rupee nykiin se auto ku kierrokset tippuu alle 2000. onkohan se paha tikki korjata? vai onko korjaamo keikka?

    Äänestä

  • vittuuntunut kirjoitti:

    Joo se rupee nykiin se auto ku kierrokset tippuu alle 2000. onkohan se paha tikki korjata? vai onko korjaamo keikka?

    Jos joudut moista asiaa kysymään, niin on se silloin korjaamokeikka. Vaihdata samalla ajovalopolttimot, koska selvästikään et taida tietää auton pidosta.

    Äänestä

  • Voi olla ettei sieltä löydy semmosta magneettiventtiiliä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vittuuntunut audisti kirjoitti:

mulla o audi coupe 2.2i -89 joka sammuu ajaessa jos kierrokset laskee tyhjäkäynnille. Eli pitää pitää konetta käynis koko ajan kaasulla, tai muuten se paska sammuu. osaisko joku ystävällinen kertoo mikä on vialla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu