Italiassa käynyt kertoi

Että kamalaa jos Suomi viedään sinne. Et pääse ruokakauppaankaan. Sinut kontrataan mennen tullen kaikki tavarat ja vaatteet ja lentoasemat ja kaikki missä liikut ja käyt koko ajan kontrataan ja epäillään terroristiksi. Se on sairas systeemi jo. Haluatteko sellaista elämää itsellenne? Minä en ainakaan. Neuvostoliiton kommunismikään ei ollut noin kamala.Ajatelkaa !
4190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kommunismi vielä pahempi. Sehän tappo Leninin ja Stalinin aikoina vankileireillä ym. omiaankin kymmeniä miljoonia.

Äänestä
  • tarkoitan neukun rauhan ajan hetkeä, enkä sota-aikaa. Mitähän vielä Natosta kehkeytyy, etukäteen voi vain arvailla.Neukuissa ei kuitenkaan ollut noin kamalaa kontrollia rauhan aikana.

    Äänestä

joo, niinku Norjassa..Suomeenkin vaan lappi täys naton tukikohtia, ja jätkiä sinne kiikaroimaan lintubongareita ja kalastajia ja lakan poimijoita. Jeepeillä posauttelee pitkin lapin jänkäteitä niin, että radiomastot heiluu ku entisen ajomiehen piiska. Että sillee. juu. Sitten ei tiedä missä majatalossa on ohjukset ja taistelukärjet..sinnehän ei kotimaan pojilla ole asiaa. Että ei muuta ku tallin ovet selkosen selälleen, niin saadaan ameriikan pojat selkää suojaamaan.. tosin pari rakettia on suunnattu sen jälkeen Suomeen vähän tarkemmin tuolta toiselta puolelta, mutta mitäs me niistä. Ei meitä suomalaisia flunssat tai hivit tapa, eikä pari pommiakaan..ollaan sen verta häjyy ja sisukasta väkee. Ennenhän ne rokkarihawaijipaidat häipyy, ku meikäläiset.. ei me voida.. tää on meitin kotimaa.. muut ne vaan täällä lomailee..

Äänestä

Italian matkaajalla. Seuraavalla kerralla sitten vaikka Somalian matkalle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Natosta kirjoitti:

Että kamalaa jos Suomi viedään sinne. Et pääse ruokakauppaankaan. Sinut kontrataan mennen tullen kaikki tavarat ja vaatteet ja lentoasemat ja kaikki missä liikut ja käyt koko ajan kontrataan ja epäillään terroristiksi. Se on sairas systeemi jo. Haluatteko sellaista elämää itsellenne? Minä en ainakaan. Neuvostoliiton kommunismikään ei ollut noin kamala.Ajatelkaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu