Näin povaa Uusi-Suomi.
Hassi putoaa EU:sta
parlamentaristi
8264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Satu Hassin putoaminen Meppitehtävistä on täysin mahdollista, jopa todennäköistä. Joidenkin mielestä myös toivottavaa. Katsotaan miten käy. Vihreillä on nyt niin kovan tason ehdokkaita Eurovaaleissa, että kaikki huippuosaajat eivät millään pääse läpi. Tulee mieleen ainakin Heidi Hautala, Jyrki Kasvi, Satu Hassi ja ennen kaikkea Tarja Cronberg. Minä uskon kuulkaa Tarja Cronbergin läpimenoon. Hänellä on itäsuomalaisten kannatus,joka on jo aika paljon. Sitä etua ei näillä muilla ole.
Lain mukaan kulukorvaus ei saa olla palkkana, verottomana. Hassi hyvänä esimerkkinä. Asiaa seurataan ! Laki semmoinen Suomessa. Ainakimn joillekkin mm Habita... Jos eio Hassi palauta kulukorvaus palkkaansa, sitten tuskin muittenkaan tarvii maksaa niitä. Tulee korvauksia perutuille vastaaville, pienemmistä summista saatu tuomiot- Laki vain yksinkertaisesti semmoinen. Ei ole muuta mallia.
Paavo Väyrynen joutuu palauttamaan 450000, lisäksi jalasmökki menee valtiolle. Tämä on aivan varma tieto, esson paarilla kuulin!
palkka ja 10x päiväraha, se on vain häviävän pieni murto-osa siitä vahingosta, mitä taistolainen Hassi on Suomelle ja koko Euroopalle aiheuttanut.
Huomaa vuosiluku! Me kostajat Kirjoittanut: Räkä 7.9.2004 klo 12.56 Stalinistinen nuoriso 70-luvulta on saanut kostonsa. aikoinaan he eivät kyenneet karkoittamaan suurpääomaa (lue teollisuus) maasta ja luomaan sosialistisen kekkoslovakian. Nyt ovat. Kioton sopimuksen mukainen päästökauppa alkaa kohta vaikuttaa energian hinnassa. Suomalaiset alan yritykset kärsivät nyt panostuksista ympäristönhoitoon. Voiton vievät keskieurooppalaiset yritykset jotka viis/veisaavat ympäristöstä. Korkea energianhinta saa energiaa tarvitsevat yritykset karkaamaan maasta. Samalla häviää tuhansia työpaikkoja. Niistä viis. Pääasia että kapitalisti saa takkiinsa. Satu Hassi. Neuvottelija Kioton sopimuksessa. Olet saanut kostosi nuoruuden traumoista. Toivottavasti olet tyytyväinen. Minä en ole!
on mukava asia.
Näin näkyy olevan. Uuden Suomen asiantuntijatkin ovat sitä mieltä, että Hassi ei saa enää jatkopaikkaa EU-parlamentissa. Ehkä on hyvä vaihtaa ja kokeilla muita suomalaisia vihreitä: Heidi Hautalaa, Jyrki Kasvia ja Tarja Cronbergia vihreiden edustajina. Kaikki edellä mainitut henkilöt ovat kovan luokan asiantuntijoita.
Teki tohtorinväitöksensä >pesukoneen -kännykän, ja oliko kolmas lenkki sähköhella. Niitten liittämisestä toisiinsa, jotenkin, sen ajan ajtuksella. Nyt nämä jo ammattikoulusita jääneet unholaan. Että semmoisia tohtoreita..räpyttää vain.