Miksi Pena sympatiseeraa lesboja?

Kun Oinosen Pena käytti lesbopuheenvuoron, akat eivät itkeneet kertaakaan. Tästä ei voi vetää muuta johtopäätöstä kuin, että Pena arvostaa lesboja enemmän kuin esim. rkp:n naisia? Outoa.
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lähettämättä turhia avauksia.sun sairaita asia-väännoksiä ei jaksa monikaan lukea

Äänestä
  • Olisikohan Pekka sieltä Liperin suon reunasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


peruSSarvot kirjoitti:

Kun Oinosen Pena käytti lesbopuheenvuoron, akat eivät itkeneet kertaakaan. Tästä ei voi vetää muuta johtopäätöstä kuin, että Pena arvostaa lesboja enemmän kuin esim. rkp:n naisia? Outoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu