kerran niin vitusti kun pilasitte maajoukkueen, saastat, hyi helvetti!
kiitos taas
11
460
Vastaukset
- Kemu-Olli
niinpä nii, nää luuserit vuodesta toiseen aina uhkuu intoa niin että itekki innostuu ja aina saa saatana pettyä niin perkeleesti. Joka vuosi nää vellihousuleijonat menettää johtonsa joka pelissä vaikka johtoa olis maailkaupalla ja sitte ne vetää sen viiden pennin pelifilosofiansa ja nöyrtyy takavasemmalle - ja kaikilla on paha mieli. Mielummin katon sitä douppinkihiihtoa kuin tätä loputonta häviäjien paskalämmäilyä. Kiitos, ja ens vuonna petytään taas! Olitte nolo joukkue.
- Limu-Elli
leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiä...
- Suikkanen
Ettet nyt vaan oo luullu että Ruutu,Vahalahti,Kerman ym...pelas viime vuonna kärpissä??Joo niinimaa oli paska,mut ei kai se kärpissä pelannu..ootko nyt ihan kartalla poju??
- antikärppä
taitaa olla yhtä pihalla kuin muutkin perseestä olevat oululaispellet. Vahalahti ja Kerman eivät maajoukkueta pilanneet, toinen ei ratkaisupeleissä pelannut ja toinen vain pari vaihtoa, poju! Kyse on kärppäkasvateista, poju! Niinimaa, lehtonen, kukkonen, rinne. Puoustajat mestistasoa ja mokke? no keskitason molari, perustorjuja, ei häikäise, eikä munaakaan, paitsi rankkarit ja sitä kautta läpiajot elikkä 1/1 tilanteet. Hyökkäyspään pyörälä???? tehot missä? Ruutu ainoana ei käppyränä on täysi floppi, muistuttaa lähinnä käppyrää mikkola, ei kuitenkaan näyttele kuollutta yhtä hyvin. KÄRPÄT OVAT PERSEESTÄ JA SYVÄLTÄ SIELTÄ! Niin ja tuo hyvönen tosiaankin, ei ole käppyräkasvatti, mutta pelannut kärpissä, kusta kun pää on täynnä!
- waahti
Kuka ne pelaajat sinne valitsi. Siellä oli Suomen parhaat mukana joista kolmasosa Kärppäkasvatteja (plus Hagman). Maailmanmestaruudetta jääminen oli KAIKKEIN VÄHITEN Kärppien vika. Sinun suosikkijoukkue Ikurin Vireen pelaajilla Suomi ottaisi C-sarjassa 0-9 pataan Mongolialta.
- antikärppä
5 ei ole kolmasosa ja niistä surkeita oli neljä, yksi keskinkertainen. Käppyröistä ei ole koskaan ollut maajoukkueeseen, eikä tule koskaan olemaan, eiväthän ole edes suomalaisia. Kärpästä ei saa Leijonaa, ei sitten millään!
- mmoooooo
antikärppä kirjoitti:
5 ei ole kolmasosa ja niistä surkeita oli neljä, yksi keskinkertainen. Käppyröistä ei ole koskaan ollut maajoukkueeseen, eikä tule koskaan olemaan, eiväthän ole edes suomalaisia. Kärpästä ei saa Leijonaa, ei sitten millään!
Mikä oli paskaa imevän homoseksuaaliantikärpän joukkue.
- antikärppä
mmoooooo kirjoitti:
Mikä oli paskaa imevän homoseksuaaliantikärpän joukkue.
poju menetti hermon, nuole vaan omaa persettäsi, käppyrähomo.
- onn
antikärppä kirjoitti:
poju menetti hermon, nuole vaan omaa persettäsi, käppyrähomo.
antikärpän joukkue on team homo, hahahahahahahaaaaa. Osui ja upposi.
- antikärppä
onn kirjoitti:
antikärpän joukkue on team homo, hahahahahahahaaaaa. Osui ja upposi.
haiset paskalle, homppeli. Isäsi kulli osui ja upposi anukseesi! HUOHHOHAHHHAHHHAAHHHHAAAAHHHEEEEHHHOOOOO!!!!
- tsadilainen
antikärppä kirjoitti:
haiset paskalle, homppeli. Isäsi kulli osui ja upposi anukseesi! HUOHHOHAHHHAHHHAAHHHHAAAAHHHEEEEHHHOOOOO!!!!
AFRO!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2263312- 582806
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182441Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I212421Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve701909Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841830Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401812Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro181791Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.851639Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65965