Voisiko joku neuvoa Moviemakerin

Osasin tehdä sillä videon, kuvia musiikki, mutta tallentaminen ei onnistu sitten millään.
2208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... niin, yritin ihan 'tavvalisesti, annoin nimen, tallenna Omiin videotiedostoihin.. Mitä mun pitää valita niistä Tallennusosaston 'pallukoista' ja vetovalikoista, että saan videona koneelleni?? niitä ohjeita en tajua pätkääkään. mielestäni tein niin kuin siellä neuvottiin, en mitään kummallista.. Kun ei vaan onnistunut. Mikään ei kelpaa..Urputtaa jotain Projektista puuttuvista lähdetiedoista, tai että niitä on muutettu tuomisen (??) jälkeen ja että elokuvaa ei voi tallentaa elokuvana ennen kuin lähdetiedostot on etsitty tai poistettu projektista.. Mitämitä...en tajua mitään Mulla on WIN XP home, firefox IE7

Äänestä
  • "Urputtaa jotain Projektista puuttuvista lähdetiedoista" Eli luultavasti olet tiedostojen lisäämisen jälkeen siirtänyt kyseiset tiedostot/tiedoston alkuperäisestä sijainnistaan. Jos et nyt sentään ehtinyt poistaa tiedostoja ennen kuin toit ne Movie Makerin projektiin, siirrä ne vain samaan kansioon jossa ne alkuperäisesti olivat. Siis siihen kansioon mistä lisäsit tiedostot projektiin. Tuosta tiedostomuodosta, Windows Movie Makerin oletustyyppinä videolle pitäisi olla .wmv-tiedostopääte (Windows Media Video). Tallennusvaiheessa normaalisti Tiedosto->Tallenna Elokuvatiedosto...->Oma Tietokone - sitten ihan niin kuin teit, tiedostolle nimi ja tallennuskohde. Ja eipä niihin palleroihin kannata välttämättä kiinnittää huomiota kunhan vain on Paras laatu-valinnassa, ellei sitten halua hieman sörkkiä noita vaihtoehtoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tallennusjutuista kirjoitti:

Osasin tehdä sillä videon, kuvia musiikki, mutta tallentaminen ei onnistu sitten millään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu