"chickenshit" ruutu, kiitos! Olen kussut varmaan jo 5 litraa hunajaa FIN-USA -ottelun päätössummerista lähtien. Upea tunne, ei voi muuta sanoa :D Ilman jarkko "kananpaska" ruutua Suomen joukkueessa ottelun lopputulos olisi ollut itselleni aika yhdentekevä, mutta aina vittunaama-jarkon kuuluessa suomen joukkueeseen pidän jopa p-amerikkalaisten puolia niiden pelatessa suomea vastaan. Ja vielä kun vittunaaman tempaus oli se joka lopulta käänsi ottelun jenkeille niin.. OH MAN.. THIS IS FUCKIN´ ENJOYABLE :D
Kiitos jarkko...
6
413
Vastaukset
- juha82
huitaisemalla Jenkki-pelaajaa päähän. Hyvösellä oli huonoa tuuriakin pitkin turnausta kun maaleja ei tahtonut tulla. Se on myös onnesta kiinni. Yksi tolppalaukaus mm Kanada pelissä. USA-pelissä teki maalin mutta sen maalin jälkeen ei tapahtanut juuri mitään jota ihmettelen suuresti. Missä oli leijonien todellinen yritys, taistelutahto vai oliko pelikirja niin sekaisin. Mutta Ruudulle, Hyvöselle ja Miettiselle tulee miinusta turhista/tyhmistä jäähyistä pitkin turnausta. Liekkö Hannesta vituttanut se että kun maaleja ei tullut niin turhautui sitten ja otti tyhmän jäähyn vaikea sanoa. Hannes on silti niin vakuuttava pelaaja mun kirjoissa(osoitti mm puolustushalukkuutta turnauksessa) etten pudottaisi miestä pois leijonista tulevaisuuden suunnitelmissa.
- syyttää ruutua
ja hyvöstä. Eihän se niiden vika ollut. Tämä on vähän sama kuin tarina sammakosta ja skorpionista. Sammakko lähti ylittämään jokea ja lupasi tarjota kyydin skorpionille, jos se lupaisi olla tappamatta sitä. Skorpioni lupasi. Mutta hieman ennen kuin he pääsivät vastarannalle, skorpioni pisti sammakkoa. Ennen uppoamistaan sammakko kysyi skorpionilta että "miksi pistit minua, nythän me molemmat kuolemme". Skorpioni vastasi että minähän olen skorpioni enkä voi luonteelleni mitään. Ruudun ja Hyvösen luonteet tiedetään oikein hyvin ennestään. Todellinen syyllinen on Jalonen joka otti heidät joukkueeseensa. Piste.
- tuota:(
enää paremmin sanoa. Täysin samaa mieltä. Toivottavasti nykyinen tai tulevat valmentajat tajuavat olla ottamatta tuota pelleä joukkueeseen. Oon vihannut ruutua ennenkin nyt vihaan vielä enemmän!!!
- hauis ??
revennyt....saatana aivot sillä revennyt!!!!
- Ei kyllä näytä siltä!!
Pelle mikä pelle..SUMMANEN TAKAS..ei noilla me ollaan kaikki ystäviä asenteilla pärjää..pitää löytyä munaaaaa Jalonen..MUNAAA!!!
pelle tsekkeihin ja ota Jagerilta kypärään ja nauti kesästä. Voisin auttaa Jageria ja lyödä sun hampaat kurkkuun jotta Jaromir saisi kunnon kyydit sulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328364Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4797612SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2215692Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en964752Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474644Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1094486Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1564447Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254365Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr134202Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03840