onko vanhat 518 kestäviä

eli onko mitään järkiä ostaa tuommosta autua?? kumpi hajuaa ennemin kone vai kori, paljo tämmösillä ajetaan yleensä 400000km? ennemän vai vähemmän ennenku on loppuun ajettuja
5364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olisko ollut suuri vaiva jos olisit maininnut, että BMW:stä on kai kysymys. Jos rahaa on niin samahan se mitä ostaa. Etelässä ruostuu ensin kori, ellei moottori ja joku muu paikka ennen sitä. Hmm...

Äänestä
  • Kun noita "vanhoja" on kolmea eri korimallia. On E12, E28 ja legendaarinen E34. Siis mikä noista niin tietää vähän kertoo.

    Äänestä

  • joo eli e28 ois kyse.. rahaa olis käytettävissä semmonen 1000e, minusta hyvin hieno auto tämä e28 mutta arveluttaa että onko nuo aivan susia. mun setä autoasentaja ja se ei oo ikinä oikein bemareista tykänny,, että silleen.

    Äänestä

Itsellä on E28 518i ja mittarissa 440 000km. Kone toimii kuin kello, mutta kori vaatii töitä.

Äänestä

Tuon ikäiset autot on merkkiin ja malliin katsomatta yksilöitä. Hyuvin pidettynä kestää, mutta saahansen sen hajalle jo paljon väemmilläkin vuosilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saijaijaasssddss kirjoitti:

eli onko mitään järkiä ostaa tuommosta autua?? kumpi hajuaa ennemin kone vai kori, paljo tämmösillä ajetaan yleensä 400000km? ennemän vai vähemmän ennenku on loppuun ajettuja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu