Nelonen väittää Pentti Tiusasen olleen epäiltynä seksuaalirikoksesta (http://www.nelonen.fi/uutiset/uutinen.asp?cat=1&d=57014).
Onko tämä se sama tyyppi, jota on epäiltiin aikoinaan erään Itä-Euroopan maan hyväksi vakoilusta?
Tiusanenko
epäiltynä?
8604
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Stasi-Tiusanen: http://yle.fi/mot/150101/kasis.htm
täytyy muistuttaa, että raiskaus ei ole asianomistajarikos, joten kyseessä täytyy olla lievempi teko.
Oikeus ei ole pohtinut teon todellista luonnetta. Rajankäyntiä raiskauksen ja pakottamisen välillä on käynyt vasta vain poliisi, joka päätti jättää syytteen nostamatta. Tommoset kaverit ovat helppo saalis ulkovaltojen agenttien kiristettäviksi.
maa...täällä saa luottamustehtäviä hoitaa kaikkenlaiset rikolliset ja kansa hyväksyy kaiken. kukaan ei nosta äläkkää mistään.lampaita ollaan ja sillä siisti.anteeksi lampaat....
Ajattelin nostaa kanteen pomoani vastaa. Torstai aamuna hän pyysi minut huoneeseensa asentamaan suojavälinettä siittmensä päälle. Saatuani kondomin rullatua paikoilleen hän käänsi minut selälleen työpöydälle ja raiskasi sekä uusi tekonsa hetken levättyämme. Mielestäni uusiminen oli raskauttava teko koska hän ei määrännyt minua vaihtamaan kondomia.
Täytyy olla pipipää, joka vuodesta toiseen antaa äänensä tällaiselle ehdokkaalle. Eikö puolueessa ole todellakaan parempaa ainesta?
Kotkalaiset ja kymenlaaksolaiset äänestivät Tiusasta,koska hänet eduskuntaan valittiin. Ehkä Kaakonkulman vasureilla ei ole parempaa tarjolla,kun ala-arvoinenkin tavara menee läpi.
takia ei tajuta ottaa eroa...vallanhimo on suhteellisen vaikuttava asia että pitää lääkäriukon vielä edustaa kansaa.jos luulee että nauttii vielä luottamusta niin on pää sekasin tolla maxilla.