http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1683703
.. ja mitään en oo ottanu! Mitä nyt vähän Tapolan mustaa makkaraa syöny ja Niveaa laittanut kasvoihin, jotta punotus pysyy poissa ja naama saa kosteutta..
... että sellaista...
On siinä voitu keskustelua käydä Matin seikkauluista eikä niin olekaan ollut ihan EVVK juttu Mervillekään.. vaikka Matti pysyy naimisissa kuolemaansa asti.
Siinä on voinut Matinkin lätty lätistä.
NO onnea vaan taas molemmille ja pääsihän vaihteeksi lehtiin
Mervin veriset kasvot
yllätys, yllätys
131961
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
...kuka oikeesti jättää veret naamalle kuivumaan eikä pese niitä pois? ...ja otattaa ittestään vielä oikeen kunnon poseerauskuvan kaupan päälle?
mutta lehdistoapu auttaa pienempään rahapulaan, joten make upit kehiin.
Luuletko idiootti, että Tapolan suvun Mervi tarvitsee joitain Seiskan roposia. Omaisuus on kymmeniä miljoonia euroja. Ihan muut syyt nyt on esitellä silmäänsä, haluaa myötätuntoa ja Matille syyllisyyttä. Ja ei tuolla tavoin saa murjoa naista, vaikka naisessa itsessäänkin vikaa olisi. Iljettävää mäkihiireltä!
lyönniltä, enemmän siltä että Mervi on törmännyt johonkin terävään...
rahasta kiinni. Hänellä vaan ei taida olla ketään, kenelle puhuisi ja kuka kuuntelisi. On vain roskalehtien toimittajat. Eihän tämmöisen juopon myöhäistä keski-ikää viettävän naisihmisen kanssa kukaan halua oikeasti olla tekemisissä. Jos hänellä ei olisi varoja, hän olisi ollut jo kauan aikaa sitten siltojen alla. Eihän häntä koskaan näe missään kissanristiäisten jutuissa, missä muut julkkarit käyvät näyttaytymässä.
Oikein valokuvaamoon verinaaman kanssa. On siinä semmonen deekupariskunta joka saa julkisuutta ihan toiseen malliin kuin vailla rahaa tai entistä mainetta olevat kolleegat puistoissa ja siltojen alla.
On sitten Merviä hakattu tai ei, niin kasvot ovat tyypilliset alkkiksen kasvot, turvotusta, turvotusta.
psyykenlääkkeetkin turvottaa...Mutta viina ja psyykelääkkeet yhdessä, ne vasta yhdistelmä onkin:(
kun pikku naarmu niin tulee verta kun härän kurkusta ja tuossahan on oikein odoteltu että on saatu oikein kuvaa varten kunnon "poseerauskuntoon" naamavärkki. Kuka nyt saa kiksejä mistäkin. Onpas tuo tuttuakin tutumpi kaava ja kuvio mutta että ihan lehteenkin asti taas päästiin ja oikein etusivulle ja lööppiin...Ja kohta taas sovitaan. Niin kunnes toisen maksa sanoo poks.
sitä paitsi mielestäni näyttää, että kuvat eivät ole ollenkaan samasta rähinästä.. KUinka muka yhdessä yössä silmä tulee noin hyväksi, kun edellisenä iltana on ollut aivan muurautunut umpeen.. Luulen, että molemmat ovat vanhoja kuvia ja taas vain saatu juttua aikaiseksi.. Tuskin nyt hitto on aina joku kameramies paikalla, kun eukko saa turpiinsa tai itse kännissä kaatuu, kuten Matti oli sanonut, että osui keittiön kulmaan. Enemmän tuo minusta siltä näyttääkin, että on osunut johonkin kulmaan kuin jos olisi saanut nyrkistä, olisi koko silmäkin mustana. Jotenkin täytyy julkisuutta saada vaikka niin ilmoittaa, että ei halua ja jaksa näistä jutuista tehdä enää numeroa.. Silti menee heti soittamaan lehtiin ja valittamaan, jos nämä siis nyt ovat edes totta ja tätä päivää tai sitten vanhoja pskajuttuja. Just luin kuinka on ulosotossa velkoja, niin jotain varmaan tarttis tehdä.. vaikka velat ovatkin Masan.
alueelle tulee haava verta tulee tosiaan kuin härän kurkusta. Jotenkin tullut käsitys, että tuskin Mervin naama on Matin käsittelyn jäljiltä. Mervi on kännipäissään törmäillyt vaikka oven reunaan tms...Matti kertonut radiossa ettei naista lyö...ihme touhua kuitenkin. Mervin naama tyypillinen alkoholistille. Turpea ja viinan pöhöttämä. Ei ihme jos itsekin aiheuttanut ruhjeita kännissä kaatuilessaan ja sitä heti lööpit, et Matti syypää.
Vieläkö Nykäset palaavat yhteen? Tilanne tällä hetkellä: * Kyllä 91% * Ei 9% Äänestys avattu: 9.5.2009 klo 10:41 Ääniä tähän mennessä: 36 800
yäk kamalaa :(