Minulla on monta unta jotka toistuvat.
Tällä kertaa eräs uneni jäi kalvamaan erityisesti, koska se oli normaalia yksityiskohtaisempi ja koska uneni henkilö totesi "Jaahas, sinä taas". Jos joku osisi tulkita edes jotain :) Uni on monien juonen käänteiden vuoksi vaikea selittää ulkopuolisille mutta yritän.
Alku jäi hämärän peittoon, siinä ei tuntunut olevan mitään merkityksellistä koska en muista siittä mitään.
Päähenkilöit unessa ovat minä (miehenä vaikka olen nainen), nainen/mies X (men koskaan näe häntä kunnolla, mutta kutsutaan häntä Mary:ksi) ja tämän Maryn isä.
Uni sijoittuu alussa lähelle Maryn isän linnaa, myöhemmin metsään.
Minä olen jokin vastustaja Maryn isälle. olen muka sankari, mutta yleensä piiloudun pusikkoon (no miljoona pahistä hyökkää päälle, en mä ole niin tyhmä että jäisin tappeleen). sit tulee hyppy, Mary juoksee metsään ja iskä katselee perään vihaisena. Minä muutun korpiksi ja lennän perään vaikka tiedän että iskä näkee minut.. sit kaappaan Maryn ja lennätän meidät kauas (tai no ei kovin kauas, en osaa lentää pitkiä aikoja unissani).
Myöhemmin tunnustamme rakkauttamme, mutta iskä tulee ja keskeuttää meidät. Pakenen.
Tällä kertaa tuli kuvioihin pelottava uusi hahmo, Maryn isän valitsemä sulhanen.
Olimme moottoritiellä, ympärilä oli aavikkoa.
tunsin kuinka joku lähestyi meitä sen jälkeen kuin isä oli sannut jotain. Katsoin ja näin miehen joka lähestyi meitä. Hänen silmänsä aiheuttimat minussa oudon rektion, niistä ikäänkuin syöksyi ensin sokaiseva valo ja paine minuun ja sitten silmät olivat täysin mustat, tai pikemmin tyhjät. Tämä kohta unesta oli todella tarkka, tai ääri viivat olivat jotenkin terävät.
Taisin herätä tässä vaiheessa.
Unihahmo: "Jaaha, sinä taas"
Lolero
0132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.