Ovatko KEPUN tilit

Voiko KEPUN tilille siirtää kaavoituslahjuksia julkisuudelta piilossa kuten aikaisemmin suuremman rakennusoikeustiheyden saamiseksi?
4173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

rahaa punikeille vaalityöhön.

Äänestä

Ei tarvitse ihmetellä ruoan kalleutta Suomessa kun kaavoituksella pyritään rajoittamaan kauppojen kilpailua. Tuossa oli juttua että paikalla on nyt Lidl, K-Market ja Euromarket. Sokos on halenut kaavoitusta omalla marketilleen ja se on myönnetty. Nyt Ympäristö viranomaiset ovat puuttuneet kaavaan ja ovat ilmoittaneet että ne hyväksy Sokoksen rakentamista, eli kilpailun lisäämistä alueella. Turha pauhua että Suomessa ei kilpailu toimi kun viranomaiset estävät kilpailutilanteen syntymistä omilla toimillaan. Kauppa ei ole keskittynyttä mutta viranomaiset keskisttävät palveluja mieluimmin yhdelle ketjulle, yhdellä paikalla.

Äänestä

Massapostittaja on kyseesä. Sama viesti on Kokoomuksen, Keskustan ja demarien palstalla.

Äänestä
  • afrikassa. Suomessa meillä on vain kasvava työttömyyskassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SALAISIA???? kirjoitti:

Voiko KEPUN tilille siirtää kaavoituslahjuksia julkisuudelta piilossa kuten aikaisemmin suuremman rakennusoikeustiheyden saamiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu