Mediajätemaksu vl kirouksena

Vl:t joutuvat maksamaan jätemaksun tuplana mediamaksun muodossa. Heidän mielestään kun televisio on kielletty juuri huonon ohjelmatarjonnan takia. Tarvitaankohan ylessä viemäriä? ;)

3

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole millään taholla...

      LUPA toimia. Sehän on samaa kun kaikki muutkin kauppiaat alkaisi kärräämän mielensä mukaisesti mytäviksi hankkimia tavaroitaan kaikkien ihmisten tonteille, etukateen ja veloitaisivat sen vuden käräykseen etukäteen, veisivät niile tonteille mitä itte haluavat viedä. kysymättä tontin omistajalta edes mitä hän haluaa vai haluaako mitää siltä sikaa säkissä myyvältä kauppiaalta. Kaikki oikeamieliset nyt rivit kuntoon ja Oikeuden mukaisuuden puolesta ääntä kuuluviin että tuntuu. Suolaa suolaa pitää olla. laittomuuden / mädännäisyyden esteeksi Valkeudeksi, Herätyys!

    • ohjelmista

      vaan huonekalusta

    • tulisi

      periä perheen henkilömäärän mukaan! Ei ole perusteltua että yksin asuva joutuu maksamaan yhtä paljon kuin 15-henkinen perhe! Pitäisi olla esim 50-100 euroa / henkilö!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      151
      1903
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1836
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      39
      1674
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      115
      1270
    5. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      196
      1228
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      86
      1227
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      414
      1119
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      889
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      841
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      836
    Aihe