Auttaisiko Mervin ja Matin parsiuhde ongelmaa ja yleensä heidän elämää jos lehdet ja yleensä media ei kirjoittelisi eikä tiedottaisi heistä enää mitään. Julkisuus lyö vettä löylyihin vain lisää. Meneekö jommalla kummalla kohta henki? Olisiko parast suojella niin ettei media enää reagoisi heidän toilauksiin? Annettaisiin olla vain tai ainakin yrittää kokeilla ettei kirjoiteta ja eikä osteteta niitä lehtiä jossa heistä kirjoitetaan. En tiedä onko tämä jatkuva kirjoittelu heistä enää terveellistä Suomen nuorisonkaan kannalta ym. herkkien ihmisten vuoksi?
Olisko parasta?
1
707
Vastaukset
- Ihmiset ostaa
Matti Nykänen saa rahaa kun hänestä kirjoitellaan ja TYHMÄ kansa ostaa. Jos näen otsikossa jotain Matti Nykäsestä en vilkaise koko lehteä ollenkaan. Matti nauttii kun lehdet kirjoittaa, ompa hänellä jossain juorulehdessä oma toimittajansakin. Tästä tuli mieleen että pitäisi ottaa yhteyttä johonkin lehteen ja YKSINOIKEUDELLA myydä se jotta lehden myynti kasvaisi. Tämmöinen juttu olisi minulla tapahtui jokin aika sitten. MATTI NYKÄNEN HAUKOTTELI JA KAIVOI NENÄÄNSÄ ERÄÄSSÄ KAUPUNGISSA. Tämä tulisi varmaan etu sivun jutuksi, täytyy pyytää tarjous eri lehdiltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3385724- 765199
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484266- 523901
- 463597
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1543331Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003144Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky302869- 432249
- 492185