takaisku

Mitä lie soini sitten sanoikin, ei se tullut kunnolla selville tuosta artikkelsita. Jos joku voisi vähän bvalaista asiaa?http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2009/05/keskustan_virrankoski_moittii_soinin_maatalouspuheita_733993.html
176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

- Vaatiessaan kotimaisen maatalouden lopettamista Soinin on samalla kerrottava, mistä saadaan korvaavat työpaikat sadoille tuhansille suomalaisille ja mistä saadaan ne kymmenen miljardia euroa, jotka tarvittaisiin ulkomaisen tuontiruokalaskun maksamiseen. - Voin kokemuksesta sanoa, että Suomen etujen puolustaminen Euroopan parlamentissa on kovaa ja vaativaa työtä. Olisi isänmaan kannalta kohtalokasta, jos suomalaisten puolustaminen olisi helppoheikkien varassa, Virrankoski sanoo. Suomen Berlusconi ajoi puolueensa suohon mistä ei nousta edes hemohessillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


soinin kampanjalle kirjoitti:

Mitä lie soini sitten sanoikin, ei se tullut kunnolla selville tuosta artikkelsita. Jos joku voisi vähän bvalaista asiaa?http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2009/05/keskustan_virrankoski_moittii_soinin_maatalouspuheita_733993.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu