no missäs tämä stasi-

kommareista on nyt kun ei ole eduskunnan täysistunnossa...kyllä se aina ennen on ollut...taitaa tällä olla katumusharjoitukset jostain syystä tai eipä tuo tunnu osaavan edes katua...mitähän sen vaimo muuten asiasta ajattelee
1192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

uskottavan vaikutelman... varmaan ihan syytön, juuuu.... varsinkin kun aikaisempaakin historiaa löytyy...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


edustaja...he kirjoitti:

kommareista on nyt kun ei ole eduskunnan täysistunnossa...kyllä se aina ennen on ollut...taitaa tällä olla katumusharjoitukset jostain syystä tai eipä tuo tunnu osaavan edes katua...mitähän sen vaimo muuten asiasta ajattelee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu