kortin

Pitäisi laittaa maksun vahvistukseksi luottokortin numero.. Mikään ei tunnu kelpaavan. Mikä siis on luottokortin numero ?? Ne 16 numeroa etupuolelta vai hä ?? Ihan pihalla..
2459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

luottokortin etupuolella oleva numerosarja mutta siihen ei saa laittaa tietääkseni välilyöntejä lainkaan vaan pitää kirjoittaa yhteen putkeen. Vaikka itse kortissa onkin ne välit eli 4 numeron sarjoissa on se kortin numero.

Äänestä

Luottokortin numero on etupuolella se pitkä numerosarja. Sitten jos maksat jotain niin tarvitset myös luottokortin turvakoodin joka on siellä takapuolella 3-numeroinen koodi. Nimen vieressä. Tarvitset myös ajan koska korttisi menee umpeen. Se on etupuolella. Näillä ohjeilla pärjäät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


numero ?? kirjoitti:

Pitäisi laittaa maksun vahvistukseksi luottokortin numero.. Mikään ei tunnu kelpaavan. Mikä siis on luottokortin numero ?? Ne 16 numeroa etupuolelta vai hä ?? Ihan pihalla..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu