outo puutarhanharrastaja

rantakylässä

Puutarhaani on ilmestynyt outo hiippari joka kaivelee puutarhastani kasveja juurineen Paratiisililja, vanhanajan narsissit, vanhanajan pioni ja viimeksi liskalehtinen heisi katosivat Jäljelle jää kuopppa, johon on työnnetty rahkasammalta tai ruohomätäs. Mitä tämmoiselle tyypille olisi tehtävissä muuta kuin julkinen häpeä? Todennäköisen kaivelijan naapuri sanoi että tyyppi vaikuttaaa muuten touhuissaan jokseenkin normaalille.

2

904

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Että puutarhatonttusi herää yöllä henkiin ja ne ne kantaa naapuriin ;) Ei no, oikeesti, toi ei ole kyllä kivaa. Kukatkin kun tuntuu olevan nykyään aika arvokkaitakin. Jotta jokohan tuossa täyttyisi rikosoikeudellisessakin mielessä varkaus/näpistys. Mutta ei tällä kukka varkaalla ole kyllä kaikki "kotona", jos yö aikaan naapureiden pihoja käy "kuokkimassa".

    • poliisille

      Kotipiha on kotipiha, ja kaikki puutarhaan istutetut kukkasi on varmasti maksanut jonkin verran. Soita poliisille ja ota kännykällä tms kuva hiipparista että saadaan tyyppi kiinni, muuten hän jatkaa vain muiden pihoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      93
      3283
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2772
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      109
      2384
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      40
      1784
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      242
      1593
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1547
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      41
      1525
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1330
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1296
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1191
    Aihe