Veikkauksia kehiin! Mille sijalle Amoral kiipeää virallisella albumilistalla, vai yltääkö listalle ollenkaan? Eikös se tänään julkaista?
Jänskättää!
listalotto
431770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
sijaa 18.
oikea vastaus oli 19 :)
hywäst arwauksest;))) hywä ettei hywää lewyy oo pilattu selloutin leimal.
et listasijotuksel ei oo merkityst...ainakaan mulle ja muiden merkityksil ei oo wälii;)))
on sillä merkitystä ei muuten tää kiinnostais : DD :D
:DD
onks se jollain listal wai ei??? aika köyhää ;)))
saisit kirjotettuu enempää ku 3 sanaa;)))
molemmissa leireissä verran että sanotaan 22. http://www.arikoivunen.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=8&t=548&start=50575 :D
se lista julkaistaan?
julkaista
http://listablogi.blogspot.com/
miksi ei ykkösijalla kuten arin aikaisemmat.. argghhh
tuo on vain blogi.. http://yle.fi/lista/listat/
veikkauksellani (18). Mutta mitä tosta sijotuksesta voi päätellä? Ainakin blogisti oli sitä mieltä että sijoitukset meni äitienpäivän takia alankanttiin. Joten ehkä ensi viikolla paremmin? Niin ja dissareiden riemu repeää imperiumissa ja m.netissä :)
että jos ei olisi ollut äitienpäiväviikko, olisi ollut monta sijaa ylempänä, mutta nyt matti ja teppo, yölintu ja Koop jakoivat markkinat
miksi täällä edellytetään miltei ykkössijoitusta. Kyseessä ei kuitenkaan ole ihan valtavirtamusiikkia ja ei se Amoral kuitenkaan ole kovin tunnettu poislukien metaallipiirien tietoisuus.
oikeest diggaawa edellytäkkään waan ainoostaan innokkaat prowoilijat. toiwon mukaan idols-jengii ei oo enää messis ku neki saattais edellyttää. en kuiteskaa usko ;)))
kovin tunnettu edes metallipiireissä. Monet imperiumissakin sanoo tutustuneensa bändiin vasta Koivus-kohun myötä.
noinkin ylhäällä listalla. Tuo äitienpäivään vetoaminen on kyllä sarkastinen vitsi No! Odotellaan nyt sitten jos se vaikka olis ykkösenä ensi viikolla. Voihan se olla että ne on tuolla ihan tosissaan tuon ploginsa takaana
ja jos tossa on Amoralista kyse niin epäilyttää vahvasti sekin.
heillä vasta alkaa kun keikkarundi on käynnistynyt. Odottelen mielenkiinnolla mitä tulevaisuus tuo tullessaan.
Pidähän mielessä että tuota blogia kirjoittavat eivät (suurella todennäköisyydellä) ole sen paremmin arifaneja kuin -dissareitakaan, joten ne pystyy arvioimaan noita sijoituksia meitä paremmin. :)
Kesän keikkakiertue on pääosin suunnattu nuorisolle ja jos kiertue onnistuu niin levynostajia saattaa tulla lisä.
vaikka sama se mulle on. jotenkin vaan tuntuu, että viimosella kaudella jäi idolskiima kovin vaisuksi ja lyhyeksi. näin muuten anna puun videon tänään voicella ekan kerran ja samoin kuulin ekan kerran c'est la vie -biisinkin. video oli ihan kiva.
päästään listasijalle 19? onko levy myynyt 19, 190 vai peräti 1900 levyä ekalla viikollaan?
täällä nurisemaan! Amoralhan on maailmankuulu ja Amazonin kunkkuja ovat jo nyt mitä noihin forkan rapsoihin uskomista. Niin että levyt menee ulkomaille jos ei kukaan suomessa tajua omaa parastaan ja osta.
uskoo tosissaan että Amoral on amazonin listoilla kaheksanneksi myydyin. :D Mutta mistä sen tietää, ties vaikka levy löytäis muutaman ostajan briteissäkin.
ykkönen ja Bilboardin listalle kans vahva kandidaatti. On se hyvä kun Metallicassa alkaa kuulua ruosteen rahinaa niin on näillä Suomileijonillakin markkinat tiedossa.( Ei Ruotsissa sillä siellä Metallica oli vielä sotä perastaNo ootellaan.
myös, sinusta on varmaan loistavaa olla tollainen pahansuopa ihminen, sääli yhteiskuntaa kun joutuu kaltaistesi kanssa toimeen tulemaan.
jolle Koivusen menestys on kova pala. Koita kestää kuitenkin.
kun on sekä virallisella listalla, että midprice-listalla. Kumpaakahan uskoisi :D
vähennä, mutta ihan bändin itsensä takia olisin toivonut parempaa sijoitusta. oishan se ollut räväkkä aloitus ja nyrkki silmään niille jotka salaa ja julkisestikin ovat toivoneet amoralin ja varsinkin arin floppaamista. toivotaan, että sijoitus tuosta vielä nousee ja levy roikkuisi pitkään listoilla.
kyllä tuo sijoitus tuosta varmaan vielä joitakin pykäliä nousee ja levyä myydään pitkällä tähtäimellä. Nythän äitienpäivä kolminkertaisti blogin mukaan Koopin, Yölinnun ym. myynnit ja jätti mm. Don Johnson Big Bandin uutuuden vasta kymmennenksi, joten ei kai tuo sijoitus Amoralin kohdalla ihme ole. Olisin silti itse odottanut sijoitusta 10-15 välillä. Vahingonilo kyllä tulee kukkimaan erinäisilläkin saiteilla...
niistä on tämä ja varmaan idolspalstakin.
suurisuinen Koivusen kloppi. Siis ei sureta yhtään. Päinvastoin. Hyvä kun isottelun aika on ohi niin pojukin alkaa nöyrtymään.
nörtymisen näkyvän ja mitä edes tarkoitat tässä nöyrtymisellä?
haastatteluja missä ei uskalla sanoo mitä oikeesti aattelee ;D ; D
Turha julkkis jolla ei oo mitään sanottavaa.
sinä olet täällä mielipiteinesi.
Mitenkäs sen pojun pitäs nöyrtyä. Oisko olos hyvä, jos sen niska ois sun rautasaappaan alla?
yllättävän syvälle :(
pelasteta;)))