Mulla on kauhee ongelma. Oon tosi ihastunu yhteen ihmiseen, mut en pysty millään sanoon sitä sille, koska mulla ei vaan yksinkertasesti oo rohkeutta siihen. Pelkään ihan älyttömästi, et se ei tunnekkaan samoin, sit multa menee loppuki itseluottamus. Mut mun on jotenki pakko sanoo, sille miten paljon tykkään siitä. Mulla ei oo kauheesti aikaa enää odottaa tilaisuutta, kun en nää tätä tyyppiä enää kun pari viikkoo. en tiiä yhtään mitä teen. En haluu tulla torjutuks, mut sit mua harmittaa jälkeen päin ihan hirveesti jos en nyt puhu sille. mitä mun pitäis tehdä?
ihastunut jännittäjä
adall
10864
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miten hyvin tunnette ja missä yhteydessä? Jos et tule enää näkemään häntä niin eikös se ole sitten aika helppo kysyä? Mitä merkkejä hän on antanut josta voisi päätellä että hän saattaisi olla kiinnostunut?
jos sä et uskalla jutella hänelle kasvotusten niin yritä saada häneen yhteys jollain muulla tavalla. muista elämme ajassa jolloin yhteyttä voi pitää muullakin tavalla kuin kirjeitse tai kasvotusten. esim mese,sähköposti tai puh.
kopio minusta :o Sama ongelma enkä nää häntä enää ;( En ajattele muita asioita kun häntä
Samanlainen tilanne kuin yllä, paitsi että olen itse se poika. Kaduttaa niin pirusti jälkikäteen, kun ei kehdannut tutustua kiinnostavaan ihmiseen ja nyt lienee jo liian myöhäistä. :|
koskaan ei ole liian myöhäistä.
niin kun mustakin tuntuu, ettei kukaan voi musta tykätä. ku kukaan ei oo sillai varsinaisesti osottanu mitään kiinnostusta mua kohtaan, mut toisaalta kun oon niin ujo, niin voi olla, et mua ei oo mikään helppo lähestyä. ja sit vielä kun tää poikakin on ujo, niin tää tilanne on mahdoton. mut koska kukaan ei oo ennen musta tykänny ainakaan mun tietääkseni, niin tuntuu et ei toikaan voi musta tykätä.
sekaisin. Se poika on niin söpö. Kaikki, ketkä on nähnyt hänet on sanonut söpöksi. Kaikkihan siitä tykkää. Kuka nyt saakin hänet, saa olla tosi onnellinen
Minkälaisessa yhteydessä olet tavannut hänet, ja miksette enää voisi tavata? Netissä saa muuten jo nimen perusteella aika hyvin yhteyden henkilöön, kun on nämä Facebookit jne, mikäli tosiaan kehtaa ottaa yhteyttä. ;)
Mulla oli vähän sama tilanne kun olin ihastunut. Meni muutama kerta kun olisin halunnut mennä juttelemaan, mutta en vaan tohtinut. Surullisena muistan kotiin laahustaneeni, itseäni sättien... Lopulta tuli ihan huono olo asiasta. Sopivan tilanteen tullen menin sitten hienoisesta jännityksestä huolimatta henkilön luokse juttelemaan. Kohtaaminen olikin puolin ja toisin ilahduttava. Ja oltiin siis molemmat tosi ujoja myös, ajateltiin myös ihan samoin kuin tuo mitä kirjoitit! Tsemppiä!
hänet kun menen toiseen kouluun ensivuodeksi. ensi vuonna hän itse taas lähtee toiseen kouluun enkä näe häntä ;( mutta epätodennäköistä on se että hän jää tuonne kouluun lukioon. En ole edes jutellut hänen kanssa hirveenä. Olen niin sekaisin että voisin tehdä melkein ihan mitä vaan sen eteen että saan olla hänen kanssa. jos ei käy niin voisin vaikka tehä itsarin ;(