väistämättömän näkemyksen, että Venäjän öljy ja kaasurikkauksia himotaan, muissa Euroopan ja USA:n valtioissa, niin valtavasti, että ollaan valmiita ryhtymään sotaan Venäjää vastaan milloin hyvänsä!!!! Väittee Naton rauhanomaisesta tahtotilasta paljastaa, että SUOMI OLISI KEINOLLA MILLÄ HYVÄNSÄ SAATAVA NATON JÄSENEKSI, jotta hyökkäyksen valmistautuminen voitaisiin Nato-jäsenyyden suojaamana aloittaa mahdollisimman pian ja juuri Suomen kautta, sillä Venäjä kuitenkin luottaa vieläkin jollaintapaa Suomalaisiin!!!
NIIN KAUAN KUN SUOMI PYSYY RIITTÄVÄN KAUKANA NATO-LIITTOUTUMASTA SÄILYY RAUHA EUROOPAN JA VENÄJÄN VÄLILLÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Venäjän johto vahvistaa
sen,
1105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kaikenlaista propagandaa sitä tälläkin palstalla suolletaan.Kun ihmisten ymmärrys on tuolla tasolla,eikä harkintakykyä lainkaan niin olisi syytä perehtyä asioihin.Kirjoittajalla tuntuvat kaikki asiat menevän sekaisin omassa pikku järkeilyssään.Tuskin moni viitsii tämmöiseen älyttömyyteen edes kommenttia heittää.