Pyydän rukoustanne....

te siskot ja veljet.....

Olen tänään lähdössä oman käteni kautta tuonpuoleiseen. Pyydän teitä kaikkia Jumalaan uskovia, rukoilemaan puolestani. Olen tehnyt paljon syntiä elämässäni, mutta varmasti, olen tehnyt enemmään hyvää kuin pahaa. Olen pelastanut kymmeniätuhansia ihmisiä, elämän jatkumisen puolelle, heitä kuitenkaan koskaan näkemättä. Elämäni on nyt ajautunut sellaiseen ahdinkoon ja tuskaan, etten näe muuta vaihtoehtoa, kuin lähteä oman käteni kautta Jeesuksen ja Jumalan lämpimään ja turvalliseen huomaan. Pyydän teiltä kaikilta rukouksienne voimaa, saatte varmasti lukea kaiken lehdistä myöhemmin. Terveisin izais.

8

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minkälaiseen

      ahdinkoon olet joutunut. Tuollaisessa asiassa ei pidä hätiköidä, oletko varmasti harkinnut huolellisesti?

      • izais

        asioita jo pitkään, enkä näe elämääni elämisen arvoisena. Olen aina ollut se henkilö, joka on kääntänyt toisenkin poskensa. En jaksa enää.


      • jos olet
        izais kirjoitti:

        asioita jo pitkään, enkä näe elämääni elämisen arvoisena. Olen aina ollut se henkilö, joka on kääntänyt toisenkin poskensa. En jaksa enää.

        vanha tai vakavasti sairas, mutta nuorella tai keski-ikäiselläkin elämä voi vielä muuttua paremmaksi. On kokemusta.


      • kausia
        izais kirjoitti:

        asioita jo pitkään, enkä näe elämääni elämisen arvoisena. Olen aina ollut se henkilö, joka on kääntänyt toisenkin poskensa. En jaksa enää.

        voi olla kenellä hyvänsä. Niin on ollut minullakin. Onneksi ne menevät yleensä ohi. Itse näen nykyisin elämän tehtävänä, joka on annettu suoritettavaksi. Minäkin olen kääntänyt turhan usein toisen posken, mutta yritän olla enää niin tekemättä.


    • oiuyui

      Jeesus on syntisi kantanut. Emme voi itse emmekä edes pysty pyyhkimään syntejämme pois omine tekoinemme. Jeesus on syntisi kantanut. Hän kuoli sovittaen syntisi. Yksin sinun ei tarvitse olla tämän asian kanssa. Jumala kyllä auttaa. Auttaa Pyhän Hengen ja jopa epätäydellisten ihmisten kautta. Elämä on murheellista useinkin mutta valoa on ja armoa kaikille. Ole kiltti, puhu kasvotusten jonkun toisen ihmisen kanssa. Sinä kykenyt vaikka mihin hyvään. Jeesuksestakin saat kertoa. Hän on kaikkien ystävä ja kuuntelee ja auttaa. Katso vielä elämää muiden kanssa. Aikasi kyllä vielä koittaa paitsi jos elämme viimeisiä aikoja. Silloin emme kuolemaa kohtaisi vaan saisimme mennä suoraan Taivaaseen kun Jeesus tulee takaisin. Eletään täällä :) Onhan täällä rakkaus, joka on kaikille. Rakkaus.

    • eilen lähtenyt pois, niin hyvä niin. Sanovat ettei saa tappaa! Ei edes itteesä! Miksikö ei saa itteesäkään tappaa? Siksi kun ihmisten tulisi elämänsä omistaa Jumalalle. Ei ole varmuutta siitä miten ihmisen lopulta käy jos hän tekee väärin tappamalla jonkun. Saako hän anteeksi jos tappaa "Jumalan temppelin"? Raamatun mukaan saa anteeksi jos katuu tekoaan, mutta ittesä tappaessa ei voi enää jälkeen päin katua. Ei muakaan aina hirveesti elämä kiinnosta. Toiveita ja haaveita on jostakin vapauttavasta onnesta. Toiveita ne yhä vaan on. Mut silti sitä vaan on "elossa ja potkii"!

    • Hae apua

      masennukseesi. Siitä selviää kyllä, sillä nykyisin on hyviä keinoja, jotka auttavat. Äkkiä terveyskeskukseen apua hakemaan !

    • ju

      toivottavasti olet vielä kuulolla. Alla osoitteeni, katotaan jos voisin jotenkin konkreettisesti auttaa.

      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      79
      5556
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3437
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      156
      2002
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      222
      1921
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      167
      1676
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      281
      1459
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      991
    8. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      960
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      61
      919
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      907
    Aihe