parhaat euroviisujuontajat aikoihin. Venäjän molemmat kaksikot olivat aivan avuttomia, sama juttu oli Serbiassa. Suomelta oli matkittu monia asioita.
Jaana ja Mikko
tätä mieltä...
5377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jaana Peen kikatusta prinsessaunelmahattaroineen nyt ei jaksa kuunnella. Sen oloinen akka että mököttää kuukauden jos vaaleanpunainen vessaharja on siirretty sentin vakipaikaltaan. Kaiken kertoo se että lupasi juontaa jo seuraavat euroviisut etukäteen. Olisiko "avustamaltaan" suvilindeeniltä tulossa pientä puffausta ylen työurajatkolle? Entäs tämä mikko? Mikko on muuten kissan nimi. Syntynyt seitsemänkymmentä-luvun alkupuoliskolla vaan ulosannista päätellen siirtymässä yläasteen luokalta toiselle. Aikuinen mies taitaa olla sellainen reliikki. (rakas muistoesine; jonkin vanhentunut, josta aika on ajanut ... lähde. wikip.) Ei sitä kaikkea voi ymmärtää.
tosikko meininkiä. Suksi vittu serbiaan
Sultahan sitä näyttää saavan vaikka ei liene kauaa kun opit kirjoittamaan. Siis jollakin tapaa.
kiinnitin huomiota samaan: pelkonen sanoi viisujen lopussa että ens vuonna jaana, peltsi ja asko on sitten oslossa. muut kaksi ei, myötähäpeästä varmaan, kommentoinut mitään. koko viisujen selostaminen oli yhtä: "wu-huuuuu!jee!suo-miiiiii" huutelua, ei ammattitaidosta tietoakaan, mutta jaanalla on hyvä shöw-meininki. kokoomus-kana, sopii hyvin suvi lindenin avustajaksi.
Nuorta verta arenalle, vaikka voittoa ei tulisikkaan. Näin ikäihmisenä, olen tarpeeksi kauan saanut kuunnella pukupäällä artikuloitua puhetta. Ne kuuluu noihin ohjelmiin - Totta totisesti haluaisin Norjan Voitto kappaleen kulevani Pekka Kuusiston esittämänä. Siinä toinen symppis namipala. Antakaa venkkulan juontajille anteeksi, heidän edessään ois siintänyt siperian arot, jos olisivat olleet rentoja.