Käytin nettikirjakauppaa

päästä tuli kirjat postilaatikkoon. Kyllä on hienoa palvelua! :)))
6465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Näytä aiheet     Seuraava >>    Upeat nettikirjakaupat : ) Kirjoittanut: Lukijainen 10.2.2009 klo 14.49    Nettikirjakaupoista näkee heti, että tavaraa on eikä tarvitse kysellä. Maksu käy kätevästi, ja maksutavan voi valita. Kirja tulee muutamassa päivässä postilaatikkoon, päin vastoin kuin kirjakaupan kautta tilaamalla; saa odottaa viikkojakin. Olen myös asioinut puhelimitse nettikaupan työntekijän kanssa muutaman kerran. Palvelu on ylitsepursuavan ystävällistä ja iloista eikä katsota nenänvartta pitkin arvostellen eikä kuule ivallisia kommentteja. Paperitavaran ja kynät ostan tavarataloista. Siellä kun on halvempaa :) Rihkamaa en osta ollenkaan, joten se siitä :)" Vähän tuli sellainen kumma tunne että tämä on nähty jokuisia kertoja ennenkin. Ja niin onkin. Kerro nyt että mikä on tuon mainostamisen taustalla? Siis muistan tuon saman jutun toistuneen jokuisia kertoja ja monissa oli lisänä H-vallan kirjakaupan arvostelua... Joku tässä haiskahti eikä hymiöiden määrästäkään voi erehtyä!

Äänestä
  • Laskut maksan netissä :))
    Verotiedot korjaan netissä:)))
    Kirjat ostan nettikirjakaupoista :)))
    Ym. Ym.
    Voi sitä helppoutta ja palveluiden nopeutta.

    Kehitys tässä haiskahtaa. Sitäpaitsi jokaisella on oikeus ostaa ja käyttää niitä palveluja kuin haluaa.
    Minun puolesta toiset saavat pitää vanhanaikaiset tottumuksensa, jos niitä rakastavat niin paljon!
    Ja lopuksi paljon :)))))))))))))))))))) :))))))))))))))))

    Äänestä

  • nettix kirjoitti:

    Laskut maksan netissä :))
    Verotiedot korjaan netissä:)))
    Kirjat ostan nettikirjakaupoista :)))
    Ym. Ym.
    Voi sitä helppoutta ja palveluiden nopeutta.

    Kehitys tässä haiskahtaa. Sitäpaitsi jokaisella on oikeus ostaa ja käyttää niitä palveluja kuin haluaa.
    Minun puolesta toiset saavat pitää vanhanaikaiset tottumuksensa, jos niitä rakastavat niin paljon!
    Ja lopuksi paljon :)))))))))))))))))))) :))))))))))))))))

    Minä tilaan kirjan kirjakauppaan. Kun sieltä soitetaan käyn pyytämässä kaupasta laskun ja menen pankkiin ja maksan sen tiskillä. Maksetun laskun kanssa sitten käyn lunastamassa kirjan kirjakaupasta.

    Äänestä

Kaikkia maalaukseen, luonnosteluun ja hiilitöihin ym. saa nettikaupasta myös tarvikkeita älyttömän vaivattomasti.

Äänestä
  • siihen nettikauppaan, josta ostat taiteilijatarvikkeita. Minäkin kokeilisin. Kiitos

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


4 päivän kirjoitti:

päästä tuli kirjat postilaatikkoon. Kyllä on hienoa palvelua! :)))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu