alektum

Pyysin yli vuosi sitten Alektum perintää laittamaan saatavansa käräjille ja tänään tuli ilmoitus perintätoimiston vaihdosta. Mihin voi valittaa ihan selvästä viivyttelystä?
1346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valittaa mistä? Se on kyllä lainanantaja eikä velallinen joka päättää milloinka velka siirtyy perintätoimistosta eteenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perii kirjoitti:

Pyysin yli vuosi sitten Alektum perintää laittamaan saatavansa käräjille ja tänään tuli ilmoitus perintätoimiston vaihdosta. Mihin voi valittaa ihan selvästä viivyttelystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu